Steam Deck 2 potwierdzony! Valve wspomina o kolejnej iteracji udanego sprzętu

News
2189V
Steam Deck
Kajetan Węsierski | 28.08, 08:30

Steam Deck to zdecydowanie sprzęt, który można rozpatrywać pozytywnie. Ma oczywiście swoje błędy, a dla wielu największym minusem jest bardzo ograniczona dostępność, ale to wciąż solidna konsola i najlepsza próba przeniesienia PC na wersję mobilną. A dokładając do tego praktycznie pełną kompatybilność z samą platformą od Valve, mamy dostęp do naprawdę sporej liczby gier przypisanych do naszego konta.

Jak się natomiast okazuje, twórcy nie zamierzają spoczywać na laurach i pozostawiać sprawy, aby dalej toczyła się sama. W specjalnym e-booku, który pojawił się wraz z premierą handhelda w Azji, potwierdzono, że nadchodzi Steam Deck 2 (nie jest to oczywiście oficjalna nazwa) i będzie on tworzony z uwzględnieniem uwag, które przesyłają posiadacze obecnej iteracji sprzętu. Kolejna wersja ma być jeszcze bardziej otwarta, a to zawsze dobra wiadomość:

To multi-generacyjna linia produktów. Valve będzie wspierać Steam Deck i SteamOS w dającej się przewidzieć przyszłości. Od społeczności Steam dowiemy się o nowych zastosowaniach naszego sprzętu, o których jeszcze nie pomyśleliśmy, i będziemy budować nowe wersje, aby były jeszcze bardziej otwarte i wydajne niż ta oryginalna.

Cóż, trzeba z pełną świadomością stwierdzić, że jest to zdecydowanie intrygująca wiadomość, która nastraja optymistycznie. Pozostaje mieć nadzieję, że premiera rzeczywiście okaże się udana, a sprzęt, który w praktyce otrzymamy, będzie przynajmniej trochę bardziej udany od obecnego - w końcu postęp musi trwać. Dajcie znać, jak zapatrujecie się na takie zapewnienie ze strony twórców i czy skusicie się na kolejną iterację.

Źródło: Games Radar

Komentarze (167)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper