Twórcy Dying Light 2 komentują zapowiedź Dead Island 2: „Walka wygląda absolutnie oszałamiająco”

Gry
3053V
Dead Island 2
Iza Łęcka | 24.08.2022, 12:13

Na targach w Kolonii nie zabrakło przedstawicieli Techlandu, dla których impreza jest znakomitą okazją do promowania pierwszego fabularnego dodatku do Dying Light 2. Przedstawiciele studia gościli również na Opening Night Live, gdzie jedną z głównych atrakcji był materiał ukazujący Dead Island 2.

W 2011 roku na rynku zadebiutował Dead Island, którego autorami byli deweloperzy z wrocławskiego Techlandu. Ekipa ma jeszcze na koncie Dead Island: Riptide, później natomiast zapadła decyzja o nierozwijaniu IP i pracy na własny rachunek. W 2015 roku odbyła się już premiera Dying Light, który okazał się gigantycznym sukcesem i pozwolił polskim twórcom rozwijać markę, jaka w 2022 roku doczekała się całkiem dobrze przyjętej kontynuacji.

Marka Dead Island w międzyczasie zmieniła właściciela, nad kontynuacją pracowały trzy studia, a dopiero na tegorocznym gamescomie zobaczyliśmy ponowną zapowiedź Dead Island 2 – na konkretny materiał przyszło nam naprawdę długo czekać, bowiem pierwszy raz o grze usłyszeliśmy w 2014 roku. Obecnie nie ulega wątpliwości, że produkcja trafi na rynek, a data premiera została ustalona na początek 2023 roku.

Przedstawiciele Techlandu pojawili się na pokazie inicjującym imprezę i widzieli prezentację Dead Island 2, o czym postanowili wspomnieć:

„Widzieliśmy to na żywo”.

Gdy jeden z fanów zapytał o opinię na temat produkcji, przedstawiciele Techlandu nie szczędzili pozytywnych słów i podkreślili ważny szczegół:

„Co o tym myślicie?”.

„Walka wygląda absolutnie oszałamiająco! I chyba wszyscy możemy się zgodzić, że potrzebujemy więcej gier o zombie w naszym życiu :D”.

Trudno się nie zgodzić z Techlandem. Jeszcze kilka lat temu byliśmy świadkami prawdziwego wysypu tytułów skupiających się na krwiożerczych truposzach, jednakże w ostatnim czasie zespoły producenckie poświęciły się innej tematyce. Na szczęście Techland i Dambuster Studios zapewnią nam w najbliższym czasie sporo atrakcji.

Źródło: Twitter

Komentarze (65)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper