Piła 10 powstaje. Znamy reżysera i datę premiery

Filmy/seriale
860V
Piła Lionsgate
Iza Łęcka | 16.08.2022, 12:08

W przyszłym roku entuzjaści gatunku horrorów będą mogli liczyć na następną historię Jigsawa. „Piła” powróci za sprawą 10. części, natomiast za kamerą stanie doświadczony reżyser związany z marką. Ubiegłoroczny reboot IP spotkał się z aprobatą widzów, zatem Lionsgate i Twisted Pictures podjęli się nowego projektu.

W 2021 roku na ekranach kin zadebiutował film „Spirala: Nowy rozdział serii Piła”, który wygenerował zaledwie 40,6 mln dolarów w box office. Pomimo marnych wyników oraz krytyki recenzentów, odbiorcy całkiem dobrze go przyjęli i zachęcili wytwórnię do następnych prac. Lionsgate Films planuje rozwijać markę, dlatego już w przyszłym roku odbędzie się premiera nowej historii.

10. część „Piły” zadebiutuje 27 października 2023 roku i zostanie wyreżyserowana przez Kevina Greuterta – twórca zajmował się montażem pierwszych pięciu części serii, nadzorował również „Piłę 3D” oraz „Piłę 6”. 

Lionsgate i Twisted Pictures skupiają się na produkcji, lecz szczegóły dotyczące fabuły trzymają jeszcze w tajemnicy – redakcja Bloody Disgusting otrzymała zapewnienia, że film zdobędzie serca wiernych fanów IP. Widzowie mogą liczyć na kolejne pomysłowe i pokręcone pułapki oraz nową tajemnicę do rozwiązania.

Producenci marki Mark Burg i Oren Koules zapowiedzieli:

„Wysłuchaliśmy tego, o co prosili fani i ciężko pracujemy nad stworzeniem filmu, który pokochają zarówno miłośnicy Piły, jak i fani horrorów. A częścią tego jest oddanie sterów Kevinowi Greutertowi, reżyserowi Piły VI, która wciąż jest jednym z ulubionych filmów fanów w całej serii”.

Przeczytajcie naszą recenzję „Spirala: Nowy rozdział serii Piła”

Źródło: Bloody Disgusting

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper