Klienci PS Plus Premium czują się rozczarowani po ogłoszeniu oferty na sierpień. Sony zapomniało o klasykach

News
4479V
PS Plus
Wojciech Gruszczyk | 11.08, 18:41

Sony wczoraj ujawniło zestawienie gier, które w przyszłym tygodniu trafią do PS Plus Extra i PS Plus Premium, jednak korporacja nie przedstawiła żadnych klasyków z PS1, PS2, PS3 czy też PSP, które w sierpniu trafią do najdroższego PlayStation Plus. Gracze nie ukrywają oburzenia taką decyzją producenta PS5.

Sony zapowiadając nowy PS Plus informowało o szerokiej ofercie gier z PS5 i PS4, ale producent potwierdził chęć oferowania klasyków ze starszych platform Sony za pomocą PS Plus Premium. Opinie na temat zamknięcia wstecznej kompatybilności za najdroższym PlayStation Plus były różne, jednak wielu graczy zdecydowało się kupić najdroższy PS Plus, by móc ogrywać pozycje z między innymi PS1, PS2 czy też PSP.

Wczoraj producent ujawnił nową ofertę PlayStation Plus na sierpień, jednak na zestawieniu zabrakło gier dla PS Plus Premium – firma postawiła wyłącznie na pozycje przygotowane z myślą o PlayStation 4 i PlayStation 5. Na zestawieniu nie brakuje świetnych pozycji pokroju Metro Exodus, ale część klientów czuje się pominiętych i narzeka na ofertę.

Już w poprzednim miesiącu PS Plus Premium zawierało zaledwie trzy gry, jednak gracze mieli nadzieję, że firma dopiero się rozkręca, a zamiast rozbudowy oferty teraz nie możemy liczyć nawet na jeden tytuł.

Sytuacja jest o tyle problematyczna, że PS Plus Premium i PS Plus Extra nadal nie oferują tych samych gier na wszystkich rynkach i między innymi w Polsce brakuje wielu klasyków.

Wśród graczy pojawiły się krytyczne komentarze w kierunku Sony, ponieważ część klientów zaufało korporacji i wykupiło PS Plus Premium na rok licząc, że będą mogli stale ogrywać powracające klasyki.

Źródło: Pushsquare

Komentarze (114)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper