Apokawixa to „pierwszy polski film o zombie”. Zobaczcie materiał z horroru

Filmy i seriale
2768V
Apokawixa
Wojciech Gruszczyk | 11.08, 14:17

W Polsce powstają dobre dramaty i komedie, ale jak się okazuje twórcy starają się rozszerzać wachlarz propozycji i już w październiku odbędzie się premiera „Apokawixy”. Jest to pierwszy film o tematyce zombie przygotowany w naszym kraju.

W dniach 12-17 września poznamy pierwsze opinie o „Apokawixie”, ponieważ film znalazła się w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jest to ciekawa sytuacja, ponieważ historia opracowana przez TVN Warner Bros. Discovery zawędruje do kin już w październiku.

„Apokawixa” przestawi grupę maturzystów, którzy są zmęczeni kolejnymi lockdownami i decydują się na zorganizowanie „melanżu życia”. Problemy pojawiają się jeszcze przed wydarzeniem, ponieważ w okolicy słychać o „przypadkach dziwnych zakażeń”, jednak impreza rozpoczyna się na dobre i uczestnicy mogą liczyć na tańce, picie i miłosne uniesienia. Wszystko zmieni się w momencie, gdy w środku wydarzenia wybuchnie epidemia zombie.

„Horda zombie na polskiej plaży? Takiej epidemii w Polsce jeszcze nie było. Zmierzą się z nią bohaterowie „Apokawixy” w reżyserii Xawerego Żuławskiego. A powiedzenie „baw się, jakby jutra miało nie być” podczas filmowej imprezy nabierze nowego znaczenia...”

Za „Apokawixa” odpowiada Xawery Żuławski – reżysera możecie znać z „Wojna polsko-ruska”, „Mowa ptaków” i „Odwilż”. Krzysztof Bernaś („Mowa ptaków”), Maciej Kazula („Behawiorysta”, „Zakochani po uszy”) oraz Żuławski opracowali scenariusz.

W filmie wystąpili: Mikołaj Kubacki, Waleria Gorobets, Natalia Pitry, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Mariusz Urbaniec, Aleksander Kaleta, Mikołaj Matczak, Marta Stalmierska, Monika Mikołajczak, Oskar Wojciechowski, Sebastian Fabijański, Tomasz Kot, Cezary Pazura, Matylda Damięcka, Michał Karmowski, Jan Sobolewski oraz Konrad Eleryk.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (63)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper