The Last of Us Part I na nowym materiale. Deweloperzy skupiają się na ulepszaniu broni

News
1595V
The Last of Us Remake
Iza Łęcka | 10.08, 08:21

Naughty Dog coraz częściej dzieli się ujęciami z odrestaurowanej i dostosowanej do możliwości PS5 przygody Joela i Ellie. W najnowszym filmiku reżyser projektu zdradza nieco więcej na temat warsztatu służącego do dopracowania broni.

Do premiery The Last of Us Part I pozostało coraz mniej czasu, dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, że Sony coraz intensywniej promuje klimatyczną historię – a najlepszym sposobem reklamy jest przedstawienie efektów prac ekipy koncentrującej się na odświeżonej wersji. Po fragmentach rozgrywki oraz porównaniach animacji studio podzieliło się kolejnym aspektem gry, jaki przez moment mogliśmy zobaczyć na wcześniejszym gameplayu.

A mowa o stołach warsztatowych, które również doczekały się przebudowy. Matthew Gallant, reżyser remake'u zdradził, że także podczas ulepszenia swojego oręża doświadczymy szeregu zmian – zaczynając od całkowicie nowych animacji, które prezentują każde działanie bohatera, poprzez szereg nowych elementów i dodanie haptycznych wibracji pozwalających na odczuwanie czynności wykonywanych przez Joela.

Gallant z Naughty Dog podkreśla, iż w oryginale „stół roboczy składał się głównie z menu UI”, natomiast obecnie zobaczymy każdy ruch postaci – warsztaty są „wspaniale zintegrowane z otoczeniem” i będą umożliwiały dopracowanie posiadanej spluwy.

Twórcy systematycznie odnoszą się do komentarzy społeczności, nie tylko uzasadniając decyzję na temat ceny The Last of Us Part I, wprowadzonych zmian oraz ulepszeń, ale również w odniesieniu do debiutu na PC. W zeszłym miesiącu jeden z artystów z Naughty Dog zdradził, że wersja na komputery osobiste zostanie udostępniona „wkrótce”.

„Lepiej pracuj (stół)! W The Last of Us Part I nigdy nie wiadomo, co czeka za rogiem - pamiętaj, by po drodze ulepszać swoją broń”.

Źródło: Twitter: Naughty_Dog

Komentarze (149)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper