Xbox Game Pass otrzyma kolejne 2 gry na premierę. Twórcy z Polski chwalą się udostępnieniem tytułu w usłudze

News
5036V
Xbox Game Pass
Iza Łęcka | 10.08, 07:38

Nie wszyscy deweloperzy są zainteresowani dodawaniem efektów swoich prac do biblioteki Xbox Game Pass, jednakże wciąż nie brakuje zespołów, dla których amerykański abonament jest ogromną szansą dotarcia do szerszego grona odbiorców. Yaza Games oraz Dovetail Games zapowiedziały ciekawe informacje dla klientów Microsoftu.

Katalog Xbox Game Pass regularnie doświadcza odświeżenia – od wczoraj entuzjaści strategii ekonomicznych mogą podjąć się rozbudowy uniwersytetu w ramach Two Point Campus, natomiast obecnie potwierdzamy, że do usługi zmierzają kolejne propozycje.

Yaza Games to małe studio z Polski, które od wielu miesięcy pracuje nad Inkulinati – na kilka miesięcy przed premierą twórcy ogłosili udostępnienie produkcji w Xbox Game Pass od dnia debiutu. Inspirowany klimatem średniowiecza tytuł jest strategią turową charakteryzującą się nietypową koncepcją – starcia między antropomorficznymi bohaterami rozgrywają na średniowiecznych manuskryptach w formie iluminacji (początkowo jako zdobienia starych ksiąg, a następnie poprzez dekoracyjne rysunki), natomiast gracze wcielają się w iluminatorów. 

Dovetail Games rozwija serię symulatorów, a ich najnowsza produkcja – Train Sim World 3 – od premiery zasili Xbox Game Pass. Jak sama nazwa wskazuje, gracze jako maszyniści zasiądą w dokładnie odwzorowanych lokomotywach i zajmą się rozwożeniem ładunków oraz ludzi. Deweloperzy zapowiedzieli, że wprowadzony „system ekstremalnej pogody” wpłynie na doświadczenie.

Inkulinati zostanie wydane do końca 2022 roku, a premiera Train Sim World 3 została zaplanowana na 6 września. 

„Radujcie się Uczniowie Inkulinati!

 Inkulinati nadchodzi w dniu premiery do @XboxGamePass i @XboxGamePassPC!

 Staniecie się Mistrzami Żywego Atramentu na Xbox One, Xbox Series X | S, PC i w chmurze.

 #Xbox”

Poniżej znajdziecie gameplay Inkulinati oraz zwiastun Train Sim World 3.

Źródło: Twitter i YouTube.com

Komentarze (67)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper