Sonic the Hedgehog 3 już z datą premiery w kinach. Ogromny sukces komercyjny Sonica 2

Filmy i seriale
2107V
Sonic 3
Bartosz Dawidowski | 09.08, 12:47

Sukces komercyjny „Sonic 2. Szybki jak błyskawica” zaskoczył chyba nawet samych twórców tego kinowego obrazu. Nowa przygoda niebieskiego jeża zarobiła więcej, niż jakikolwiek inny film stanowiący adaptację gier wideo. W drodze jest już "Sonic 3".

Według danych z USA „Sonic 2. Szybki jak błyskawica” wygenerował tylko w amerykańskich kinach przychody na poziomie 190 mln dolarów (na całym świecie 401 mln dolarów), co bije na głowę inne produkcje bazujące na grach. W takiej sytuacji nie dziwi szybka decyzja Paramount Pictures (w zasadzie podjęta już w trakcie tworzenia Sonica 2) o kręceniu trzeciej odsłony tej serii.

Paramount przedstawiło już datę premiery dla filmu „Sonic the Hedgehog 3”. Na premierę będziemy musieli trochę poczekać. Obraz zadebiutuje w kinach 20 grudnia 2024 r. W ogłoszeniu z terminem premiery, które pojawiło się na oficjalnym koncie twitterowym Sonic the Hedgehog, nie zabrakło animowanego GIF-a. Widać na nim oprócz Sonica również Tailsa i Knucklesa, których z pewnością nie zabraknie w „Sonic the Hedgehog 3”.

Film „„Sonic 2. Szybki jak błyskawica” zgarnął bardzo dobre oceny w recenzjach, jak na standardy filmów inspirowanych grami. Średnia obrazu, wyciagnięta z tekstów krytyków, na RottenTomatoes, to 69%. Wyjątkowo dobrze film ocenili sami widzowie. Przygoda naddźwiękowego jeża podobała się aż 96% użytkowników RottenTomatoes.

Przeczytajcie przy okazji o niesamowitych wynikach uzyskiwanych przez „Top Gun: Maverick”. Film prześcignął już w amerykańskim box office „Titanica”.

Źródło: https://twitter.com/SonicMovie/status/1556795919688798208

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper