Pac-Man otrzyma film z aktorami. Bandai Namco rozwija zaskakujący pomysł

Filmy i seriale
688V
Pac-Man Film
Iza Łęcka | 09.08, 09:51

Produkcje czerpiące garściami z gier cieszą się coraz większą popularnością w kinach oraz serwisach VOD/SVOD. Bandai Namco planuje wykorzystać szansę i przenieść kolejną markę na wielki ekran. Coraz więcej mówi się o obrazie rozbudowującym serię Pac-Man.

The Hollywood Reporter przekazało pierwsze szczegóły dotyczące niespodziewanej historii – Bandai Namco Entertainment oraz Wayfarer Studios nawiązały współpracę przy stworzeniu produkcji z żółtym bohaterem w roli głównej. Pac-Man otrzymał już dwie animowane serie, lecz tym razem możemy liczyć na film z udziałem aktorów.

Konkrety na temat fabuły nadal są owiane tajemnicą. Zapewne założenia gry nie zostaną bezpośrednio przeniesione na wielki ekran, ale propozycja będzie bazować na autorskim pomyśle Chucka Williamsa, który posiada już pewne doświadczenie w projektach tego typu i był zastępcą producenta przy „Sonic. Szybki jak błyskawica”.

Wayfarer Studios stworzyło „Clouds” dla Disney+, zaoferuje także dramat sportowy „The Senior” oraz dramat poświęcony dojrzewaniu „Empire Waist”. W nowym projekcie firmę producencką będą reprezentować Justin Baldoni, Manu Gargi i Andrew Calof, natomiast Williams i Tim Kwok będą działać jako Lightbeam Entertainment. Aktualnie nie potwierdzono jaką koncepcję na „Pac-Mana” posiadają producenci.

Przypomnijmy, że powstaje również film koncentrujący się na innym klasyku z branży gier. Film „Tetris” przedstawi historię rozwoju oraz wydania popularnej pozycji.

Źródło: The Hollywood Reporter

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper