Xbox Series S przyspiesza. Microsoft uwolnił dodatkową pamieć RAM do wykorzystania przez twórców nowych gier

News
4625V
XZ
Bartosz Dawidowski | 05.08, 08:43

Pojawiają się bardzo ciekawe informacje, dotyczące systemu zarządzania zarezerwowaną pamięcią RAM w Xbox Series S. Deweloperzy gier będą dysponować dodatkowymi zasobami w tej kategorii dzięki działaniom Microsoftu.

W najnowszym filmiku Microsoftu, opublikowanym dla deweloperów opracowujących gry na Xbox Series X|S, pojawia się ciekawa informacja. W materiale wideo umieszczonym na YouTube 4 sierpnia amerykańska firma opowiada o optymalizacji software’owej w narzędziach Game Development Kit (GDK), która została wprowadzona w Xbox Series S. Dzięki ulepszeniom w kodzie GDK Microsoft odblokował setki megabajtów dodatkowej pamięci RAM na Xbox Series S, które zostały uwolnione dla twórców nowych gier.

„Więcej pamięci dostępnej dla gier

Aktualizacja GDK uwalania setki megabajtów dodatkowej pamięci na Xbox Series S do wykorzystania przez deweloperów. To zapewnia twórcom więcej kontroli nad pamięcią, co może ulepszyć graficzną wydajność w różnych warunkach”.

To nie koniec pozytywnych zmian. Aktualizacja Game Development Kit zapewnia też ulepszoną wydajność „graficznej alokacji”, co „przyspiesza szybkość przypisywania wirtualnych adresów grafiki”. Microsoft twierdzi, że udoskonalenia software’owe zapewnią nowo tworzonym grom „usprawnienia w zarządzaniu pamięcią, bez negatywnego wpływu na graficzną wydajność”. Informacja dotyczy w tym przypadku nie tylko Xbox Series S, ale również Xbox Series X.

Brzmi to wszystko świetnie. W szczególności wieści o uwolnieniu dodatkowych zasobów pamięci na Xbox Series S. Warto w tym momencie przypomnieć, że Microsoft cały czas prowadzi pracę nad przyspieszaniem konsol XSX/XSS w różnych aspektach ich działania. Ostatnio pojawiły się przykładowo informacje o szybszej procedurze włączania konsol. Przeczytacie na ten temat więcej w tym miejscu.

Źródło: https://www.theverge.com/21432635/xbox-series-x-s-release-date-news-price-features-specs-hardware-games https://www.videogameschronicle.com/news/microsoft-is-freeing-up-xbox-series-s-memory-to-improve-graphical-performance/

Komentarze (302)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper