Kampania Gears 6 potrzebuje pomocy. The Coalition poszukuje specjalistów

News
635V
Gears 6 ma nie pojawić się na E3 2021, ale Microsoft ma wiele do pokazania
Wojciech Gruszczyk | 22.07, 18:01

Gears 5 zadebiutowało w 2019 roku, ale The Coalition wciąż nie zaprezentowało pełnoprawnej kontynuacji. Twórcy potrzebują więcej czasu z powodu zmiany technologii, ale najwidoczniej prace nad Gears 6 trwają i w tytule nie zabraknie fabularnej kampanii.

The Coalition rozwija kilka niezapowiedzianych gier, wśród których na pewno nie zabraknie nowej odsłony serii Gears of War. Twórcy mają gigantyczne doświadczenie w rozwoju tego IP.

Ostatnie ogłoszenie o prace sugeruje, że The Coalition rozpoczęło już rozwój fabularnej historii – studio poszukuje dewelopera, który dostarczy „wysoce angażującą” i „wysokiej jakości kampanię”. Oferta dotyczy głównego projektanta misji dla Gears of War, więc możemy mieć pewność, że w tym wypadku firma skupia się na rozwoju właśnie tego IP.

Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy pierwszy teaser nowego Gears of War, ponieważ jest to zdecydowanie jedno z najciekawszych IP w katalogu Microsoftu.

The Coalition jest jednym z zespołów Microsoftu, które zamierza rozwijać swoje gry na Unreal Engine 5, a studio współpracuje nawet z Epic Games, by pokazać możliwości silnika – twórcy mają wycisnąć z technologii pełną moc.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper