Sony blokuje możliwość pobrania gry z PS Plus Extra posiadaczom podstawki. Klienci narzekają na sytuację

Gry
4255V
PS Plus Premium i PS Plus Extra grafika
Wojciech Gruszczyk | 19.07.2022, 13:46

Sony ponownie negatywnie zaskoczyło graczy, którzy czekali na premierę Final Fantasy VII Remake Intergrade w PlayStation Plus Extra. Wszystko za sprawą blokady, ponieważ klienci podstawki nie mogą skorzystać ze specjalnej oferty.

Od dzisiaj klienci PlayStation Plus Premium i PlayStation Plus Extra mogą sprawdzić kolejne 17 produkcji oferowanych przez Sony w ramach nowego PS Plus. Zestawienie jest bogate, a dla wielu graczy najważniejszym punktem listy jest gra Square Enix, ponieważ tym razem zainteresowani mogą sprawdzić ulepszoną podstawkę oraz fabularne rozszerzenie.

Final Fantasy VII Remake Intergrade nie jest jednak dostępny dla każdego, ponieważ okazuje się, że Sony blokuje dostęp do oferty graczom, którzy kupili Final Fantasy VII Remake na PlayStation 4 lub PlayStation 5.

Jeśli macie na swoim koncie grę, którą legalnie kupiliście, to nie możecie odblokować ulepszonego Final Fantasy VII Remake Intergrade oraz rozszerzenia Intermission.

Klienci Sony nie mogą skorzystać z oferty, ponieważ widzą, że propozycja jest dla nich „niedostępna” lub zamiast tego pojawia się informacja o posiadaniu innej wersji tej produkcji – niestety nie jest to ulepszone wydanie (Intergrade) i tym samym użytkownicy nie mogą sprawdzić rozszerzenia.

Problem jest jednak dość dotkliwy, ponieważ według informacji graczy – Final Fantasy VII Remake Intergrade z PS Plus Extra/Premium nie mogą również pobrać użytkownicy, którzy ściągnęli Final Fantasy VII Remake w ramach PS Plus.

Sytuacja w pewien sposób przypomina problem z czasów Final Fantasy VII Remake trafił do PS Plus, ale początkowo Sony oferowało wyłącznie wersję z PS4, więc gracze nie mogli skorzystać z bezpłatnej aktualizacji do edycji z PS5.

Źródło: Twistedvoxel

Komentarze (127)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper