Xbox Cloud Gaming nie zastąpi Xboksa. Microsoft przekonuje: „kochamy konsole”, a to tylko „alternatywa”

News
931V
Xbox jako aplikacja
Iza Łęcka | 13.07, 07:02

Gigant z Redmond niezwykle chętnie promuje i zachęca społeczność do rozgrywki w chmurze, lecz kolejny raz uspokaja graczy, tłumacząc podstawowe założenia rozpowszechniania Xbox Cloud Gaming. Streaming nie zastąpi klasycznych konsol, a jest wyłącznie uzupełnieniem tej formy rozrywki.

W ostatnich tygodniach Xbox Cloud Gaming rozszerzył zakres działalności o następne urządzenia, coraz więcej gier, które można ogrywać nie tylko na Xboksach i komputerach osobistych, ale równie urządzeniach mobilnych, ląduje w Xbox Game Pass. Rozgrywka w chmurze staje się coraz popularniejsza.

Oczywiście w branży możemy natrafić na opinie, według których aktualna generacja jest ostatnią, a producenci w przyszłości skupią się wyłącznie na streamingu. Microsoft przekonuje jednak, że jest zupełnie inaczej, a Xbox Cloud Gaming jest wyłącznie opcją.

„Niektórzy ludzie zawsze będą kochać granie na konsolach, posiadanie konsoli w swoim salonie, które umożliwia pobranie [gry- przyp. red.] i zyskanie tego doświadczenia. Kocham konsole -[streaming - przyp. red.] to tylko kolejna możliwość, kolejna droga do otwarcia gier dla innych ludzi” – przyznał Pav Bhardwaj w rozmowie z Gamesindustry.biz (za Gamespotem).

Starszy globalny kierownik ds. produktu Xbox Game Pass jest przekonany, że jedna z możliwości nie zastąpi drugiej, propozycje są „świetną alternatywą”, a ich celem jest dotarcie do innych grup odbiorców.

„To nie jest tak, że jedno jest ze szkodą dla drugiego, to jest bardziej wznosząca się fala, i to jest naprawdę dobre miejsce, aby oferować różne możliwości. Nadal jest PC i będą nowe czynniki formalne, które pojawią się w przyszłości”.

Microsoft zdaje sobie sprawę, że część graczy nie może sobie pozwolić na zakup Xboksów, a powody są rozmaite: posiadanie innych konsol, brak możliwości nabycia sprzętu, słaba dostępność czy większa popularność takich urządzeń jak tablet czy smartfon. Właśnie ta grupa odbiorców może zainteresować się Xbox Cloud Gaming i otrzymać dostęp do produkcji Microsoftu.

Przedstawiciele przedsiębiorstwa jednak podkreślają, że Xbox nie zostanie w przyszłości wymieniony na Xbox Cloud Gaming, które jest wyłącznie uzupełnieniem oferty.

Źródło: Gamespot

Komentarze (82)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper