GTA 6 ważniejsze także od Red Dead Redemption na PS5 i XSX|S. Gra przejmuje specjalistów Rockstar od 2 lat

Gry
2702V
GTA 6 art
Wojciech Gruszczyk | 11.07.2022, 16:43

Od 2 lat ma trwać migracja w Rockstar Games, przez którą między innymi Red Dead Online nie otrzymuje oczekiwanej zawartości. Gra według najnowszych przecieków okazała się nawet ważniejsza od next-genowego wydania Red Dead Redemption 2.

W zeszłym tygodniu redakcja Kotaku potwierdziła przeciek, według którego GTA 6 jest aktualnie najważniejszą produkcją studia i Rockstar miał porzucić odświeżenie GTA 4 i RDR. Następnie deweloperzy potwierdzili, że kończą rozwijania nowości do Red Dead Online, ponieważ skupiają się na nowym Grand Theft Auto. 

Dalsza część tekstu pod wideo

W sprawie Red Dead Online oraz GTA 6 wypowiedział się Jason Schreier, który potwierdził, że deweloperzy odpowiedzialni za sieciowy Dziki Zachód już od dwóch lat przechodzą do Grand Theft Auto lub po prostu zwalniają się z Rockstar:

„Rockstar powiedział to dość jasno w tym tygodniu, ale z tego co słyszałem, to większość projektantów Red Dead Online albo odeszła, albo przeniosła się do GTAVI w ciągu ostatnich dwóch lat”.

To w pewien sposób tłumaczy, dlaczego RDO nie otrzymuje oczekiwanej zawartości, ponieważ Rockstar już wcześniej przenosił deweloperów do GTA 6, a po prostu w zeszłym tygodniu potwierdził tę wiadomość informując jednocześnie, że Red Dead Online nie otrzyma nowej zawartości.

Temat next-genowego Red Dead Redemption 2 w ostatnim czasie poruszył Tez2 (to on jako pierwszy informował o wstrzymaniu prac nad remasterami GTA 4 i RDR) i informator potwierdził, że RDR2 na PS5 i XSX|S jest aktualnie „anulowane/wstrzymane”.

„Według Tez2, nie wygląda na to, by Rockstar Games chciało w najbliższym czasie wysłać nową, ulepszoną wersję #RedDeadRedemption2 na next-genowe konsole. 

Porzucenie tej gry na rzecz GTAV to absolutna zbrodnia”.

Źródło: PSU

Komentarze (46)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper