James Caan nie żyje. Sonny z Ojca chrzestnego miał 82 lata

Filmy i seriale
624V
James Caan nie żyje. Sonny z Ojca chrzestnego miał 82 lata
Wojciech Gruszczyk | 07.07, 21:08

Nie żyje James Caan, odtwórca roli Santino „Sonny'ego” Corleone z „Ojca chrzestnego”. Aktor miał 82 lata, a podczas swojej kariery był między innymi nominowany do Oscara.

Rodzina Jamesa Caana wydała krótkie oświadczenie na Twitterze, w którym potwierdziła, że aktor zmarł 6 lipca. Teraz jednak otrzymaliśmy potwierdzenie – wiadomość została opublikowana na oficjalnym koncie aktora.

„Z wielkim smutkiem informujemy, że Jimmy odszedł wieczorem 6 lipca.

Rodzina docenia ogrom miłości i serdecznych kondolencji oraz prosi o dalsze poszanowanie ich prywatności w tym trudnym czasie”.

James Caan był najbardziej znany ze swojej roli w serii „Ojciec chrzestny” (Sonny Corleone), ale aktor wystąpił także w „Misery” (Paul Sheldon), „Rollerball” (Jonathan E.), a ostatnia produkcja, w której mogliśmy go zobaczyć to „Acre Beyond the Rye” z 2021 roku.

James Caan urodził się w 1940 roku na nowojorskim Bronksie i pierwszy raz na dużym ekranie pojawił się w 1963 roku – w komedii romantycznej „Słodka Irma”.

Aktor w 1973 był nominowany do Oscara za rolę w „Ojcu chrzestnym”, a w trakcie swojej kariery był czterokrotnie nominowany do Złotych Globów.

Źródło: Twitter: James Caan

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper