GTA 6 najważniejszym projektem Rockstar. Kotaku: „GTA 4 i RDR odłożone na półkę po porażce trylogii GTA”

News
4994V
GTA 6
Wojciech Gruszczyk | 05.07, 18:50

Redakcja Kotaku, która jako pierwsza informowała o Grand Theft Auto: The Trilogy The Definitive Edition, potwierdza wczorajsze doniesienia – Rockstar planował przygotować remastery GTA 4 i Red Dead Redemption, ale porażka trzech odświeżonych odsłon sprawiła, że firma zmieniła plany.

Wczoraj Tez, informator związany z grami Rockstar, opublikował wiadomość, która zaskoczyła wielu graczy: Rockstar miał faktycznie planować odświeżenie GTA 4 i RDR, jednak firma miała zmienić plany i anulować projekty.

Teraz Zack Zwiezen z Kotaku potwierdził tę wiadomość – Rockstar po fatalnej premierze GTA The Trilogy The Definitive Edition postanowiło skupić się wyłącznie na GTA 6:

„Po ostatnich plotkach, Kotaku może potwierdzić za pośrednictwem swoich źródeł, że Rockstar Games jest obecnie skupiony na rozwoju Grand Theft Auto 6 i po słabym przyjęciu Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition odłożył na półkę wszystkie remaki”.

Redaktor potwierdza, że otrzymał wiadomość od „źródeł znających plany i przyszłe projekty Rockstar” i jego zdaniem firma ma nadzieję, że gracze zapomną o fatalnej trylogii i aktualnie całkowicie skupia się na Grand Theft Auto 6:

„Według źródeł znających plany i przyszłe projekty Rockstara, wydawca ma nadzieję, że ludzie zapomną o krytykowanych i spartaczonych remasterach klasycznego GTA wydanych w zeszłym roku, podczas gdy on skupi większość swoich zasobów i energii na swojej następnej dużej grze, Grand Theft Auto 6, którą Rockstar wcześniej w tym roku potwierdził, że jest w trakcie opracowywania”.

Zack Zwiezen jednocześnie podkreśla, że choć aktualnie Rockstar skupia się na ukończeniu GTA 6, to jednak „remaster Red Dead Redemption i GTA IV nie są całkowicie poza zasięgiem” i jego zdaniem deweloperzy mogą powrócić do tych gier po wydaniu Grand Theft Auto 6.

„W czasie, gdy pisaliśmy o tym raporcie, pomysł zremasterowania RDR był w planach wydawcy już od kilku lat, ale teraz, po tym jak zeszłoroczne remastery okazały się klapą, a popyt na GTA 6 wzrósł, wydawca ponownie zmienił plany i zmierza ku następnej wielkiej produkcji, nie oglądając się za siebie, przynajmniej na razie”.

Kotaku w zeszłym roku jako pierwsze informowało o odświeżonej trylogii, a nawet dziennikarze przedstawili szczegóły, które następnie potwierdził Rockstar oraz Take-Two. Teraz to samo źródło podkreśla, że deweloperzy skupiają się wyłącznie na GTA 6, ale niestety redaktor nie otrzymał nawet wstępnej daty premiery.

„Jeśli chodzi o to, kiedy możemy spodziewać się Grand Theft Auto 6, żadne z moich źródeł nie mogło podzielić się szczegółami, ale wydaje się, że przynajmniej na razie plan jest taki, aby iść do przodu i mieć nadzieję, że ludzie zapomną o przeszłości”.

Źródło: Kotaku

Komentarze (54)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper