Red Dead Redemption 2 ma otrzymać next-genowe wydanie. Gra trafi na PS5 i XSX|S

Plotka
2872V
Red Dead Redemption 2. Poradnik, broń, rozwój postaci, sekrety, aktywności, misje poboczne
Wojciech Gruszczyk | 05.07, 16:40

Rockstar podobno nie zamierza odświeżać GTA 4 i Red Dead Redemption, ale deweloperzy chcą wrzucić Red Dead Redemption 2 na PS5 i XSX|S. Nowa wersja gry wykorzysta potencjał najnowszych konsol, co na pewno zostanie dobrze przyjęte przez niektórych graczy.

Rockstar miał porzucić remastery Grand Theft Auto 4 oraz Red Dead Redemption, ale deweloperzy nie zamierzają całkowicie porzucić opracowania odświeżonych odsłon swoich wielkich hitów. Firma chce podobno upiększyć Red Dead Redemption 2.

Tez2, informator związany z grami Rockstar, który nagłośnił sprawę rezygnacji z ulepszenia GTA 4 i RDR, odpowiedział na pytanie jednego z graczy i potwierdził, że Rockstar planuje next-genowe wydanie Red Dead Redemption 2.

„W pewnym momencie planowana jest aktualizacja RDR2 dla PS5 i XSX. Nie mam pojęcia, kiedy”.

Insider nie posiada konkretnych informacji, kiedy zagramy w Red Dead Redemption 2 w natywnej wersji na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S, ale najwidoczniej Rockstar chce wykorzystać okazję, by zapewnić kolejne porty.

Możemy mieć pewność, że opracowanie Red Dead Redemption 2 na PS5 i XSX|S będzie wymagało znacznie mniejszego zaangażowania od twórców względem odświeżenia Grand Theft Auto 4 czy też pierwszego Red Dead Redemption. Twórcy mogą zadbać o port, który widzieliśmy w przypadku GTA 5 – w końcu gra w ostatnich miesiącach powróciła i trzecia wersja zadebiutowała właśnie na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S.

Źródło: Tez2

Komentarze (86)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper