Red Dead Redemption 2 ma otrzymać next-genowe wydanie. Gra trafi na PS5 i XSX|S

Gry (plotka)
3777V
Red Dead Redemption 2. Poradnik, broń, rozwój postaci, sekrety, aktywności, misje poboczne
Wojciech Gruszczyk | 05.07.2022, 16:40

Rockstar podobno nie zamierza odświeżać GTA 4 i Red Dead Redemption, ale deweloperzy chcą wrzucić Red Dead Redemption 2 na PS5 i XSX|S. Nowa wersja gry wykorzysta potencjał najnowszych konsol, co na pewno zostanie dobrze przyjęte przez niektórych graczy.

Rockstar miał porzucić remastery Grand Theft Auto 4 oraz Red Dead Redemption, ale deweloperzy nie zamierzają całkowicie porzucić opracowania odświeżonych odsłon swoich wielkich hitów. Firma chce podobno upiększyć Red Dead Redemption 2.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tez2, informator związany z grami Rockstar, który nagłośnił sprawę rezygnacji z ulepszenia GTA 4 i RDR, odpowiedział na pytanie jednego z graczy i potwierdził, że Rockstar planuje next-genowe wydanie Red Dead Redemption 2.

„W pewnym momencie planowana jest aktualizacja RDR2 dla PS5 i XSX. Nie mam pojęcia, kiedy”.

Insider nie posiada konkretnych informacji, kiedy zagramy w Red Dead Redemption 2 w natywnej wersji na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S, ale najwidoczniej Rockstar chce wykorzystać okazję, by zapewnić kolejne porty.

Możemy mieć pewność, że opracowanie Red Dead Redemption 2 na PS5 i XSX|S będzie wymagało znacznie mniejszego zaangażowania od twórców względem odświeżenia Grand Theft Auto 4 czy też pierwszego Red Dead Redemption. Twórcy mogą zadbać o port, który widzieliśmy w przypadku GTA 5 – w końcu gra w ostatnich miesiącach powróciła i trzecia wersja zadebiutowała właśnie na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Red Dead Redemption 2.

Źródło: Tez2

Komentarze (86)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper