God of War Ragnarok nie został opóźniony, ale twórcy potrzebują czasu. Cory Barlog uspokaja fanów

News
1557V
God of War Ragnarok
Iza Łęcka | 30.06, 07:00

W ostatnich dniach mogliśmy natrafić na przesłanki, które zwiastowały dzisiejszą prezentację God of War Ragnarok. Wiele na to wskazuje, że entuzjaści twórczości Santa Monica Studio nie powinni jednak oczekiwać State of Play, zwiastuna czy informacji na blogu. Opracowanie nowej przygody Kratosa zmierza w dobrym kierunku, ale deweloperzy potrzebują czasu.

Oczekiwania związane z God of War Rangarok są ogromne. Starfield (Xbox) oraz The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 (Nintendo) zostały opóźnione, tymczasem Sony nie zdradziło jeszcze konkretnej daty premiery historii boga wojny – o możliwym listopadowym terminie debiutu wielokrotnie mówił już Jason Schreier, a informatorzy zwiastowali stosowny pokaz w czerwcu. Miesiąc się kończy, a o grze ani widu, ani słychu.

Cory Barlog ponownie przerwał milczenie w mediach społecznościowych. Twórca pierwszego God of War osadzonego w mitologii nordyckiej stwierdził, że studio wciąż potrzebuje czasu, by zrealizować swoje plany i podzielić się nowymi wiadomościami.

„Kochani,

gdyby to ode mnie zależało, podzieliłbym się wszystkimi informacjami, kiedy tylko bym je otrzymał. ale to nie zależy ode mnie.

więc proszę o cierpliwość.

Obiecuję, że wszystko zostanie udostępnione tak szybko, jak to możliwe.

robimy gry dla was, a dzięki wam możemy je robić”.

Wpis został skomentowany przez wielu graczy, jak możecie się więc domyślać, nie brakowało wypowiedzi dotyczących opóźnienia. Dyrektor kreatywny Santa Monica Studio potwierdził, że God of War Rangarok nie dołączył do Starfielda i The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2:

„Dlaczego po prostu nie powiecie nam, że ragnarok jest opóźniony, abyśmy mogli ruszyć dalej i poważnie zaplanować resztę roku, to staje się frustrujące”.

„ponieważ nie jest”.

Nie powinniśmy jednak oczekiwać, że dzisiaj udostępnione zostaną konkrety dotyczące gry. Barlog zaprzeczył, by pokaz w jakiejkolwiek formie odbył się dzisiaj:

„Prezentacja odbędzie się jutro”

„nie”

Źródło: Twitter: Cory Barlog

Komentarze (102)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper