F1 22 z pierwszą poważną aferą. Electronic Arts nie zadbało o cross-play pomiędzy wszystkimi platformami

News
1768V
F1 2022
Igor Chrzanowski | 28.06, 18:05

Wiele osób obawiało się, że przejęcie Codemasters przez Electronic Arts bardzo negatywnie wpłynie na rozwój wszystkich marek tworzonych przez mistrzów gatunku wyścigów.

Czy mieli co do tego rację przekonamy się chociażby przy okazji premiery najnowszego F1 22, które to będzie pierwszą w pełni zmodernizowaną odsłoną cyklu pod banderą EA Sports. Pomimo bardzo przychylnej recenzji Mateusza, miłośnicy najlepszego wyścigowego symulatora powinni mieć pewien dość poważny problem na uwadze.

EA obiecywało pełen cross-play pomiędzy wszystkimi platformami na jakie wyjdzie nowa produkcja Codemasters, ale okazuje się jednak, że to poniekąd nie do końca prawda. Dlaczego? Funkcja cross-play ominie parę Steam oraz Origin, czyli jedyne dwa sklepy na jakich pojawi się już niebawem F1 22. Informację tę potwierdził przedstawiciel EA na oficjalnym forum EA Answers, gdzie gracze spytali się o wyczekiwaną funkcję. Niestety jego odpowiedź brzmi jasno.

Gracze Origin oraz Steam nie będą mogli grać razem online.

Oznacza to, że EA izoluje od siebie dwie wielkie społeczności i zmusza ludzi pragnących grać razem do wyboru jednego konkretnego dostawcy, a nie takiego jak ktoś by po prostu preferował.

Źródło: EA Answers

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper