Nintendo Direct już w przyszłym tygodniu! Pokaz ma się skupiać na grach third-party

Gry (plotka)
1234V
Nintendo Direct
Kajetan Węsierski | 26.06.2022, 10:30

W ostatnich latach gracze podzielili się pod względem pokazów na dwa obozy. Jedni tęsknią za klasycznym E3 i chcieliby, abyśmy znów mogli pisać o "Gwiazdce w wakacje", a drudzy są fanami obecnego obrazy branży - takiego, w którym każdy duży wydawca ma masę mniejszych prezentacji, podczas których zazwyczaj dostajemy jedną dużą bombę i wiele mniejszych zapowiedzi (oczywiście wyłącznie pod kątem rzeczonego wydawcy).

A jednym z tych pokazów, które w tej nowej rzeczywistości radzi sobie wyśmienicie, jest Nintendo Direct. Prezentacje od japońskich gigantów branży trwają zazwyczaj stosunkowo krótko i przedstawia się na nich sporo niewielkich pozycji. Czasem pokazują swoje dzieła (niekiedy wręcz jedno przez całą długość eventu), a innym razem tytuły third-party, który ukażą się na Nintendo Switch. I właśnie ten drugi typ ma się niedługo odbyć.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zgodnie ze słowami bardzo znanego i doświadczonego dziennikarza z Hiszpanii, który od lat pisze dla magazynu Manual, Nacho Requeny, już w przyszłym tygodniu (dokładniej - we wtorek) ma odbyć się kolejny Nintendo Direct, który skupi się na grach tworzonych przez zewnętrzne zespoły. Podczas jednej z transmisji na Twitchu przekazał, że powiedziano mu, iż "ma spodziewać się nowych ogłoszeń od największych wydawców".

Dziennikarz dodał, że poinformowano go, iż dojdzie także do pokazu jednej z gier serii Persona, choć nie ma pojęcia, o jaką może chodzić. Pojawi się także pewna gra, która od blisko czterech lat dostępna jest na innych sprzętach, a teraz trafi na Nintendo Switch. Fani oczywiście bardzo szybko podłapali temat i połączyli to z plotkami, które pojawiły się jakiś czas temu, na temat portu Red Dead Redemption 2. Jak myślicie - jest szansa?

Źródło: VGC

Komentarze (64)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper