Pentiment z polską lokalizacją. Obsidian Entertainment potwierdza znakomitą wiadomość

News
673V
Pentiment
Iza Łęcka | 23.06, 12:36

Doświadczone studio uczy się na błędach i przekazuje ważną wiadomość dotyczącą nadciągającego projektu – osadzona w XVI-wiecznej Bawarii historia otrzyma szereg tłumaczeń, w tym również polską lokalizację. Wielu graczy może przygotowywać się do komfortowego poznania rozbudowanej produkcji.

Pentiment to najnowszy tytuł Obsidian Entertainment, czyli wewnętrznego studia Microsoftu, które wciąż rozwija Grounded, ale pracuje również nad Avowed oraz The Outer Worlds 2. Gra ujawniona podczas ostatniego Xbox & Bethesda Games Showcase jest rozwijana przez mniejszy, kilkunastoosobowy zespół i będzie skupiać się na losach wplątanego w tajemnicze zbrodnie czeladnika Andreasa Malera, który będzie musiał podjąć się rozwikłania wielu spraw.

Bezpośrednią inspiracją dla Pentiment były drzeworyty, manuskrypty oraz wytwory średniowiecznej kultury. Głównym zadaniem graczy będzie odnalezienie mordercy, zatem rozgrywka skupi się na rozmowach i poznawaniu kolejnych części układanki. Możemy mieć jednak pewność, że wszystkie dialogi zostaną przetłumaczone na język polski, gdyż gra otrzyma lokalizację:

„Słyszeliśmy te prośby wiele razy, więc proszę bardzo: w momencie uruchomienia Pentiment zostanie zlokalizowany na niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, brazylijski portugalski i polski.

Inne języki, w tym rosyjski, japoński i uproszczony chiński, pojawią się po premierze”.

To bardzo dobra wiadomość dla odbiorców, którzy lubią zagłębiać się w rozbudowane fabuły i chcą zrozumieć każdy pojedynczy dialog. Z racji osadzenia produkcji w średniowiecznych realiach Pentiment może wyróżniać się specyficznym stylem narracji, więc tłumaczenie może okazać się bardzo pomocne.

Warto pamiętać, że Obsidian Entertainment w dniu premiery Grounded nie zaoferowało polskiej lokalizacji, która trafiła do gry dopiero w trakcie programu wczesnego dostępu.

Źródło: Informacja od czytelnika - Mateusz, dzięki za link!

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper