PixelAnt Games otwiera nowe studio. Polski zespół Sumo Digital rozpoczyna międzynarodową ekspansję

Gry
399V
PixelAnt Games
Iza Łęcka | 17.06.2022, 12:13

Na początku roku PixelAnt Games zostało przejęte przez Sumo Digital. Pod opieką autorów Sackboy Wielka Przygoda wrocławianie rozwijają własne produkcje, ale również rozszerzają zasięg swojej działalności. Zespół potwierdził utworzenie drugiego studia.

PixelAnt Games koncentruje się na grach z segmentu AAA i AA+, jednak wciąż czekamy na oficjalne ujawnienie pierwszych tytułów opracowywanych przez zespół założony w 2020 roku. Wrocławianie otwierają natomiast nowy oddział w Czechach – deweloperzy będą wspierać inne zespoły w opracowywaniu produkcji, by z czasem zająć się realizowaniem własnych projektów.

W nowej lokalizacji PixelAnt Games również wdroży koncepcję pracy określaną „Gamedev 2.0”, której celem jest stworzenie przyjaznego i dającego możliwość rozwoju środowiska pracy.

„Wierzymy, że dzięki otwarciu nowego studia w Czechach będziemy w stanie urosnąć w sposób nie zaburzający naszej kultury, a jednocześnie na tamtym rynku pojawi się kolejna, inna i ciekawa oferta dla ludzi. Oddział otrzyma bardzo dużą autonomię w działaniu, a kierujący nim sami będą podejmować decyzje dotyczące zatrudnienia, projektów, w których będą uczestniczyć, a także o pracach nad własnymi tytułami” – powiedział Adam Lasoń, współzałożyciel PixelAnt Games.

Polskie studio rozwija gry od 2020 roku i zostało założone przez Adama Lasonia i Pawła Rohledera – deweloperzy gromadzili cenne doświadczenie między innymi pracując w Techlandzie. Główną ideą przyświecającą ich przedsiębiorstwu jest rozwijanie gier bez crunchu oraz rozbudowanej, skomplikowanej struktury wewnętrznej. Przyjazna przestrzeń powinna zachęcać do rozwoju zawodowego i osobistego.

Źródło: Informacja prasowa - mondaygroup

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper