Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.08.2014 12:46
Battlefield 4 z ważnymi modyfikacjami rozgrywki - nadciąga duży patch od DICE
1052V

Battlefield 4 z ważnymi modyfikacjami rozgrywki - nadciąga duży patch od DICE

Battlefield: Hardline zadebiutuje na rynku dopiero w 2015 roku, więc fani serii są zmuszeni do pozostania przy sieciowych potyczkach w Battlefield 4. Dla fanów strzelania DICE przygotowuje aktualnie dużą łatkę, która wprowadzi ważne i oczekiwane zmiany w rozgrywce.

DICE przedstawiło, jakie zmiany zostaną wprowadzone przez następny duży patch Battlefield 4, który zostanie udostępniony we wrześniu. Jedną z najważniejszych zmian będzie modyfikacja prędkości poruszania się żołnierzy, którzy będą teraz tak zwinni jak żołdacy z Battlefield 3. Ta modyfikacja sprawi, wg Davida Sirlanda z DICE, że łatwiej będzie oddalić się z niefortunnych i trudnych sytuacji bojowych.

DICE zajęło się też HUD gry, dzięki czemu ekran będzie "zdecydowanie mniej zaśmiecony". Gracze otrzymają wiele opcji ustawiania HUD pod własne preferencje.

Ważną zmianą będzie również modyfikacja balansu siły rozmaitych giwer. Deweloperzy skupiają się też na eliminacji efektu wizualnego odrzutu przy wykorzystywaniu przyrządów optycznych bliskiego i średniego dystansu. Żołnierze nie będą również reagować tak żywiołowo w przypadku odnoszenia ran (nie będziemy mieć do czynienia z tak intensywnymi ruchami kamery).

Last but not least - DICE zajmuje się poprawą kodu sieciowego (przede wszystkim na PS3 i X360) oraz usprawnieniami mechaniki "wskrzeszania" żołnierzy. Patch będzie gotowy we wrześniu.

źródło

Tagi: battlefield 3 battlefield 4 DICE patch