Disney Plus – dzielenie kont. Ile urządzeń może jednocześnie korzystać z SVOD?

Filmy/seriale
30237V
Disney+
Wojciech Gruszczyk | 15.06.2022, 18:59

Disney+ zadebiutował w Polsce, a wielu naszych czytelników pyta o temat dzielenia konta z domownikami. Korporacja nie widzi problemu z udostępnianiem usługi najbliższym, ale problem może pojawić się w momencie, gdy oferujecie dostęp dalszym znajomym.

Temat dzielenia kont cieszy się w naszym kraju dużym zainteresowaniem, ponieważ 2-3 lata temu Netflix nie miał najmniejszego problemu, by użytkownicy korzystali z jednego profilu. Ostatni spadek liczby użytkowników zmienił myślenie korporacji, która rozpoczęła testowanie technologii, która ma zablokować opcję włączania jednego konta przez użytkowników z różnych gospodarstw domowych.

Dalsza część tekstu pod wideo

Disney+ a dzielenie konta – ile użytkowników i profili?

Disney+ (identycznie jak Netflix) nie widzi problemu, by kilku domowników korzystało z jednego konta – logując się do SVOD mogliście natrafić na komunikat, który zachęca do udostępniania Disney+ rodzinie:

Disney Plus rodzina

Korporacja jednak bardzo dokładnie podkreśla, że takie działanie może mieć miejsce w jednym gospodarstwie domowym.

Użytkownicy mogą stworzyć aż siedem profili, na których będą zapisywane wcześniej włączone produkcje i tworzona historia poleceń, a jednocześnie jedno konto Disney+ możemy włączać na czterech urządzeniach. Tylko Apple TV+ oferuje większą liczbę (5 wspólnych logowań), ale w wielu przypadkach (3 w Prime Video, 3 w HBO Max, 2/1 w planie standardowym/podstawowym Netflixa) użytkownicy mają mniejszą swobodę włączania filmów, seriali i dokumentów.

Disney+ pozwala także pobierać produkcje na 10 sprzętów, a logowanie na konto przynajmniej raz w miesiącu wydłuża czas, dzięki któremu opowieści mogą być odtwarzane offline.

Disney+ i profil dziecięcy

Disney oferuje setki znanych i cenionych animacji, jednak na SVOD znajdziemy także propozycje wyłącznie dla dorosłych. Z tego powodu w przypadku młodszych domowników najlepiej utworzyć profil dziecięcy.

Wchodząc w ustawienia profilu znajdziecie „Kontrolę rodzicielską”, gdzie włączycie „Profil dzieci” (profil z wyselekcjonowanymi treściami i funkcjami oraz uproszczonym interfejsem użytkownika), ale możecie także zabezpieczyć hasło (zadaj proste pytanie, aby utrudnić wyjście z profilu dzieci) lub utworzyć PIN dla profili dla dorosłych.

Firma pozwala także na stworzenie kategorii treści – wyłączając „profil dziecka” ustawicie, by użytkownik otrzymał wyłącznie treści z różnych kategorii wiekowych: 0+, 6+, 9+, 12+, 14+, 16+ i 18+.

Disney+ - dzielenie konta a konsekwencje

Disney podkreśla, że użytkownicy mogą oferować swoje konto Disney+ rodzinie, która mieszka w jednym gospodarstwie domowym. Korporacja posiada technologię pozwalającą namierzyć klientów oferujących dostęp do D+ znajomym nie mieszkającym pod wspólnym adresem.

Prezes Disneya do spraw usług streamingowych potwierdził, że korporacja zdaje sobie sprawę z działań użytkowników i chce monitorować nietypowe logowania. Firma w pewnym momencie może podjąć odpowiednie działania – przykładowo zablokować dostęp do Disney+. Aktualnie jednak korporacja nie rozpoczęła oficjalnej „walki z procederem”.

Sprawdźcie pełną listę filmów i seriali w Disney+.

Źródło: Disney

Komentarze (79)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper