Film Gran Turismo to oparta na faktach historia „młodego gracza”. Znamy szczegóły fabuły i datę premiery

Filmy/seriale
1888V
Gran Turismo Film
Iza Łęcka | 15.06.2022, 07:35

„Gran Turismo” trafi na wielki ekran jako film fabularny prezentujący historię jednego z entuzjastów wyścigów. Sony Pictures przedstawiło informacje na temat widowiska oraz podzieliło się terminem debiutu. Opowieść najpewniej ma zachęcić kolejne pokolenie do spędzania godzin przy tytułach Polyphony Digital.

Gran Turismo to jedna z najważniejszych marek Sony, która posiada sporą bazę oddanych fanów. Japońska korporacja jednak od dłuższego czasu stawia na promocję swoich IP i przenikanie opowieści do świata filmów oraz seriali – tak jest w przypadku przygody Nathana Drake'a, opracowania nowego serialu HBO oraz filmu Ghost of Tsushima, który jest we wstępnej fazie prac. Ich drogą podąża IP skupiające się na rywalizacji na torze wyścigowym. Potwierdziły się ostatnie spekulacje dotyczące przeniesienia gry Polyphony Digital na wielki ekran – Neill Blomkamp („Dystrykt”, „Elizjum”, „Chappie” i „Demonic”) będzie pełnił rolę reżysera.

Dalsza część tekstu pod wideo

Premiera „Gran Turismo” odbędzie się 11 sierpnia 2023 roku, zatem w kolejnych miesiącach możemy oczekiwać fazy castingów oraz ujawnienia aktora, który wcieli się w głównego bohatera.

Sony potwierdziło zarys fabuły: widowisko przedstawi losy gracza, który jako nastolatek spędzał czas przy produkcjach Polyphony Digital. Po latach przesiada się on do prawdziwego samochodu i rozpoczyna karierę kierowcy wyścigowego:

„Film oparty na prawdziwej historii, jest spełnieniem marzeń nastoletniego gracza Gran Turismo, który dzięki umiejętnościom zdobytym w grach wygrał serię zawodów Nissana, aby zostać zawodowym kierowcą wyścigowym”.

Wiele na to wskazuje, że wytwórnia skupi się na niezwykle inspirującej i motywującej do działania opowieści. Jason Hall („Snajper”, „Amerykańskie ciacho”, „Chwała bohaterom”) przygotował scenariusz do filmu, natomiast producentami są Asad Qizilbash i Carter Swan z PlayStation Productions, a także Doug Belgrad i Dana Brunetti.

Źródło: Deadline

Komentarze (49)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper