Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.08.2014 14:56
Analitycy: GTA V na PS4, XOne i PC w miesiąc trafi do 2 milionów graczy
890V

Analitycy: GTA V na PS4, XOne i PC w miesiąc trafi do 2 milionów graczy

Pewnie nie potrzeba nikomu wróżbity Macieja, aby stwierdzić, że Grand Theft Auto V na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach osobistych odniesie oczekiwany sukces. Już pierwsi analitycy przewidują liczbę sprzedanych egzemplarzy w pierwszym miesiącu od premiery. 

Analityk Arvind Bhatia z firmy Sterne Agee poinformował, że według jego wyliczeń GTA V trafi do 2 milionów graczy w pierwszym miesiącu od premiery na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach klasy PC. W tej sytuacji Rockstar zarobi kolejne 100 milionów dolarów!

Wcześniej badacze z Cowen and Company stwierdzili, że przygoda trzech miłych gangsterów trafi łącznie do około 8-10 milionów graczy, jednak pod koniec czerwca liczba zamówień przedpremierowych zaczęła spadać.

Trzeba pamiętać, że Grand Theft Auto V zadebiutuje w bardzo gorącym okresie – wielu znawców branży typuje datę premiery na listopad, a w tym miesiącu na rynek trafią Call of Duty: Advanced Warfare, Dragon Age III: Inquisition (Dragon Age: Inkwizycja), Halo: The Master Chief Collection, Project CARS, a kilka dni wcześniej min. Assassin's Creed: Unity.

Drugim znaczącym czynnikiem, o którym nie możemy zapomnieć jest fakt, że nie wszyscy gracze będą chcieli zapoznać się ponownie z tą produkcją – a ten tytuł w wersji na PlayStation 3 i Xboska 360 trafił do ponad 34 milionów zainteresowanych.

Arvind Bhatia podkreśla, że Rockstar nie może narzekać, ponieważ firma wciąż zarabia ogromne pieniądze dzięki GTA Online – według jego wyliczeń każdy kwartał to przychód na poziomie 30-40 milionów dolarów. Ta kwota będzie jeszcze większa po premierze Grand Theft Auto V na kolejnych platformach.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o zbliżających się dodatkach fabularnych, które nie zostaną udostępnione za darmo i zapewne wielu graczy zainteresuje się tymi rozszerzeniami.

Reasumując – Grand Theft Auto V  to prawdziwa kura znosząca złote jaja. 

Źródło

Tagi: analitycy Grand Theft Auto V Rockstar