Duke Nukem doczeka się pełnometrażowego filmu! Za produkcję mają odpowiadać twórcy serialu Cobra Kai

Filmy/seriale
565V
Duke Nukem
Kajetan Węsierski | 11.06.2022, 14:30

Duke Nukem to jedna z tych serii gier wideo, których nie trzeba nikomu przedstawiać i które kojarzy prawdopodobnie każdy, kto gra przynajmniej od święta. Przez lata budowała ona swój status, a twórcy bardzo mocno pracowali na jego podtrzymywanie. I choć dziś nie jest to już czołówka, jeśli chodzi o obecne pozycje, to zdecydowanie pewien kult jest czymś naturalnym. To wciąż ikona i klasyk, który trzeba sprawdzić przynajmniej raz w życiu.

Wygląda jednak na to, że niedługo o marce znowu zrobi się głośno. Skąd takie przekonanie? Cóż, jak donosi The Hollywood Reporter, trwają obecnie prace nad filmową adaptacją Duke Nukem! Legendary Entertainment (wytwórnia odpowiedzialna między innymi za filmy jak "Diuna" czy "Godzilla) nabyła już prawa do nakręcenia produkcji kinowej na bazie kultowej serii gier wideo.

Co wyjątkowo ciekawe, za projekt mają odpowiadać Josh Heald, Jon Hurwitz i Hayden Schlossberg! Jeśli o nich nie słyszeliście, albo po prostu gdzieś obiło się to Wam o uszy, to należy podkreślić, że to oni odpowiadają za znakomity serial "Cobra Kai" od Netflix. Przy samych pracach pomagać ma także Jean Julien Baronnet, który ma dołożyć nieco swojego doświadczenia z adaptacji gier wideo (działał przy Assassin's Creed).

Niestety na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać, ale należy spodziewać się, że jeszcze w tym roku dostaniemy prawdopodobnie więcej konkretów - choćby na temat fabuły oraz rozpoczęcia prac na planie. Czekacie? To może się udać?

Źródło: The Hollywood Reporter

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper