Cyberpunk: Edgerunners na zwiastunie i ze wstępną datą premiery! Produkcja wygląda zaskakująco dobrze

Filmy/seriale
2654V
Cyberpunk: Edgerunners
Iza Łęcka | 09.06.2022, 07:01

Netflix kontynuuje swoje tegoroczne święto, dlatego w trzecim dniu Geeked Week nasza uwaga została skierowana na kilka intrygujących animacji. Platforma nie mogła zapomnieć o projekcie przygotowanym we współpracy z CD Projekt RED – spójrzmy na „Cyberpunk: Edgerunners”.

„Cyberpunk: Edgerunners” został zapowiedziany jeszcze przed premierą Cyberpunka 2077. To składający się z 10 odcinków serial animowany, który przedstawi historię chłopaka z ulicy próbującego przetrwać w niebezpiecznej metropolii przyszłości omamionej technologią i modyfikowaniem ciała. Dołącza więc do edgerunnerów, wyjętych spod prawa najemników, którzy określani są także mianem cyberpunków.

Za produkcję odpowiada duet reżyserów: Hiroyuki Imaishi („Gurren Lagann”, „Kill la Kill”, „Promare”) oraz Masahiko Otsuka („Gurren Lagann”, „Promare”), a postacie zaprojektowali Yoh Yoshinari („Little Witch Academia”, „BNA: Brand New Animal”) oraz Yuto Kaneko (Little Witch Academia). Co ciekawe, ścieżkę dźwiękową opracował Akira Yamaoka („Silent Hill”). Japońskie Studio Trigger nada pozycji charakterystycznych dynamicznych ujęć. Nad całością projektu czuwa Rafał Jaki, który jest showrunnerem i producentem wykonawczym.

Twórcy jeszcze wstrzymują się przed ogłoszeniem konkretnej daty premiery serialu, lecz wiele na to wskazuje, że powinniśmy się szykować na emocjonującą historię, która mocno rozbuduje naszą wiedzę o świecie rozwijanym przez CD Projekt.

Cyberpunk: Edgerunners zadebiutuje we wrześniu na Netflixie.

Źródło: Netflix

Komentarze (58)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper