Roger Żochowski Roger Żochowski 06.08.2014 11:39
Pamiętacie Kunio-Kuna na Pegasusa? Będzie remake na PS3!
1862V

Pamiętacie Kunio-Kuna na Pegasusa? Będzie remake na PS3!

Żyjemy w czasach, w których remake goni remake, a odświeżanie wszystkiego w HD stało się niemalże normą. Taki los spotka też niedługo jedną z gier z serii Kunio Kun, która w nowej wersji trafi na PS3. 

Kunio Kuna zna doskonale praktycznie każdy, kto posiadał Pegasusa. Była to seria gier z karykaturalnymi postaciami, które klepały się po mordach, tudzież brały udział w różnych dyscyplinach sportowych. W naszym kraju największą popularnością cieszyło się Kunio-kun no Nekketsu Soccer League, zwane też Goal 3. Wystarczy wejść do naszej encyklopedii i zobaczyć jak duża liczba osób polubiła ten tytuł oraz prześledzić dyskusje userów. 


 

Póki co to jednak to nie Goal 3 doczeka się nowej wersji, lecz Downtown Nekketsu Koshinkyoku Soreyuke Daiundokai, znane też pod nazwą Downtown Hot-Blooded March: Let’s Go to the Great Sports Meet. Gra została wydana w 1990 roku i standardowo skupia się na postaci Kunio oraz jego odwiecznego rywala - Rikiego. 
 
Informację o powstającym remake'u podał japoński magazyn Famitsu. Wersja na PS3 doczeka się trybu dla pojedynczego gracza z rozbudowaną historią oraz kilku innych nowości (w tym tryb sieciowy i kustomizacja postaci). Sama fabuła jest prosta jak konstrukcja cepa. Jedna z wielkich japońskich korporacji postanawia zorganizować zawody sportowe, by wyłonić najlepszą szkołę. Do rywalizacji w kilku szalonych konkurencjach przystępują cztery placówki, w tym słynne Nekketsu, której przewodzi Kunio. Poniżej gameplay z wersji na Famicoma. Żródło

Tagi: kunio kun pegasus