Battlefield 2042 oficjalnie rezygnuje z najbardziej promowanej funkcji. Nowe mapy w mniejszej skali

Gry
1627V
Battlefield 2042
Wojciech Gruszczyk | 07.06.2022, 19:41

DICE potwierdziło właśnie ostatnie plotki. Producent w przyszłości nie zamierza rozwijać wielkich map i skupi się na rywalizacji na zdecydowanie mniejszą skalę. W rezultacie Battlefield 2042 straci jeden ze swoich najbardziej promowanych atutów.

Już kilka godzin temu wspominaliśmy o zawartości pierwszego sezonu nowego Battlefielda, a następnie otrzymaliśmy zwiastun, który pokazuje nowości. DICE w rozmowie z redakcją IGN potwierdziło, że ma wielkie plany dotyczące gry, ale w przyszłości tytuł nie będzie otrzymywał ogromnych lokacji – firma skupi się na pojedynkach na mniejszą skalę.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Należy również pamiętać, że począwszy od 2. sezonu, mapy wydawane w tym sezonie i w przyszłości nie będą obsługiwały trybów gry dla 128 graczy, a zamiast tego skupią się na lobby dla 64 graczy. Oryginalne mapy startowe będą miały tryby gry dla 128 graczy, ale przyszłe lokacje nie”.

Studio chce opracowywać kolejne lokacje, jednak Battlefield 2042 na nowych terenach nie będzie już oferował pojedynków gigantycznych starć. Nie jest to jednak duże zaskoczenie, ponieważ firma już kilka tygodni temu zaczęła oferować graczom mniejszą rozgrywkę – nawet w przypadku PS5, XSX|S i PC.

Battlefield 2042 właśnie ze względu na większe wersje lokacji oraz starcia dla 128 żołnierzy nie otrzymał pełnego cross-playu. Z perspektywy czasu była to naprawdę fatalna decyzja deweloperów, ponieważ z powodu problemów produkcja nie zawsze oferuje ponad 100 graczy na jednej mapie.

DICE już w tym tygodniu rozpocznie walkę o powrót graczy na serwery Battlefielda 2042, ale trudno powiedzieć, czy dzisiaj zaprezentowana zawartość skłoni szeroką publikę do zainteresowania się grą.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Battlefield 2042.

Źródło: IGN

Komentarze (24)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper