Twórca Uniwersum Metro ma problemy. MSW Rosji wysłało list gończy za Dmitrijem Głuchowskim

Gry
7860V
Dmitrij Głuchowski - Metro - Putin
Wojciech Gruszczyk | 07.06.2022, 14:47

Rosyjskie MSW wysłało list gończy za znanym pisarzem odpowiedzialnym za Uniwersum Metro, na podstawie którego powstał takie gry jak Metro 2033, Metro Last Light i Metro Exodus. Dmitrij Głuchowski został wrogiem Rosji.

Dmitrij Głuchowski to bardzo popularny na całym świecie pisarz, który cieszy się wielką popularnością. Autor stworzył Uniwersum Metro i chętnie rozwijał książki w swoim świecie, a zarazem zaprosił wielu twórców, którzy rozbudowywali jego IP za pomocą swoich powieści.

Dalsza część tekstu pod wideo

4A Games pracuje już nad nowym tytułem w tym świecie, ale aktualnie nie potwierdzono wielu szczegółów dotyczących nowej gry z serii Metro – pisarz może kolejny raz w bardzo ciekawy sposób połączyć swoją twórczość z projektem ukraińskiego studia.

Jak jednak wiadomo, Dmitrij Głuchowski od początku wojny na Ukrainie sprzeciwiał się działaniom Rosji i nawet publicznie wypowiadał się negatywnie o działaniach kraju, z którego pochodzi. Pisarz w bardzo ostrych słowach potępiał działania armii Władimira Putina i właśnie z tego powodu jest ścigany.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji wydało dzisiaj oficjalny list gończy za Dmitrijem Głuchowskim – jak wiadomo pisarz nie przebywa aktualnie w kraju, a w ostatnim czasie często wygłaszał jednoznaczne komentarze przeciwko wojnie, a nawet informował o stratach armii rosyjskiej czy też wspominał o zabijaniu cywilnej ludności ukraińskiej.

Źródło: Interia

Komentarze (77)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper