Urządzenia Apple z pełną obsługą Joy-Conów z Nintendo Switch dzięki iOS 16

Gry
714V
Switch
Bartosz Dawidowski | 07.06.2022, 11:45

Nowa wersja systemu operacyjnego iOS od Apple została już ujawniona. Z perspektywy graczy wyjątkowo interesująca jest jedna funkcja zbliżającego się do nas iOS 16.

Apple nie chwali się tym jeszcze na swojej oficjalnej stronie, ale okazuje się, że iOS 16 zapewni pełne wsparcie dla Joy-Conów i Pro Controllera od Nintendo Switch. Temat przedstawił Riley Testut, deweloper odpowiedzialny za emulator Delta, działający w środowisku iOS, który stwierdził, że funkcja „działa perfekcyjnie” – już teraz w fazie bety iOS 16.

Dalsza część tekstu pod wideo

System iOS 16 zapewnia natywne wsparcia dla pojedynczego Joy-Cona, w samodzielnej konfiguracji, i dla obu urządzeń, działających jako jeden kontroler. Przejście między trybami odbywa się błyskawicznie – wystarczy tylko przytrzymać przyciski wykonywania screenów i Home na Joy-Conie przez kilka sekund.

Obsługę Joy-Conów można będzie w iOS 16 również ustawiać według własnych preferencji w opcjach systemowych. System iOS 16 jest obecnie testowany przez deweloperów. Do wydania iOS 16 dla konsumentów ma dojść w okolicach września 2022 r.

Źródło: https://www.macrumors.com/2022/06/06/ios-16-supports-nintendo-joy-cons/

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper