Spider-Man to „exclusive PlayStation, więc nie pojawi się na PC”. Gracze nawiązują do obietnic Insomniac Games

News
4522V
Spider-Man Remastered
Iza Łęcka | 03.06, 07:37

W naszej branży niektóre wielkie zapewnienia źle się starzeją, co doskonale możemy zaobserwować w przypadku wiadomości Insomniac Games dotyczących ekskluzywności Spider-Mana. Twórcy kilkukrotnie informowali, że przygoda Petera Parkera nigdy nie pojawi się na PC – po wczorajszym pokazie społeczność nie omieszkała nawiązać do sprawy.

Seria Marvel's Spider-Man będzie kolejnym pakietem produkcji PlayStation, które w następnych miesiącach zostaną udostępnione użytkownikom komputerów osobistych. Sony ogłosiło datę premiery remastera oraz zapowiedziało przeniesienie przygody Milesa Moralesa.

Wiemy, że opowieści osadzone w uniwersum Petera Parkera cieszą się sporą popularnością – do połowy maja 2022 roku seria Marvel's Spider-Man osiągnęła sprzedaż na poziomie ponad 33 mln egzemplarzy na całym świecie. To znakomity wynik, który jak możemy się spodziewać, już wkrótce poszybuje w górę.

W przyszłości Insomniac Games przedstawi kompletne zestawienie wszystkich nowości oraz zmian oferowanych w Spider-Manie na PC, tymczasem deweloperzy potwierdzili, że tytuł otrzyma wsparcie myszki i klawiatury, ustawienia renderowania czy też odbić ray tracingu.

W trakcie opracowania nowej wersji Insomniac Games współpracowało z Nixxes Software. Realizacja tego projektu przebiegała na tyle sprawnie, że studio jest zachwycone pomocą uzyskaną od deweloperów specjalizujących się w portowaniu produkcji na PC:

„Jesteśmy wdzięczni naszemu partnerskiemu studiu PlayStation Studios, Nixxes Software, za pełną optymalizację gier Marvel's Spider-Man Remastered i Marvel's Spider-Man: Miles Morales dla komputerów PC. Nasz zespół produkcyjny był zachwycony współpracą z Nixxes i ich zaangażowaniem w jakość. Podczas pracy z Nixxes dostrzegamy wiele z nas samych”.

Jurjen Katsman, założyciel i starszy dyrektor ds. rozwoju w Nixxes, potwierdził, że tytuł „wykorzysta wszystkie ekscytujące możliwości, jakie oferuje platforma PC”.

Marvel's Spider-Man Remastered na PC będzie zawierać pełną, główną historię oraz jej kontynuację w postaci zestawu dodatków Marvel's Spider-Man: The City That Never Sleeps.

Nawiązując do kwestii rozbudowy katalogu gier PlayStation Studios na PC, społeczność przytoczyła stare wiadomości twórców. Swego czasu Insomniac Games podkreślało, że Spider-Man jest dostępny wyłącznie na konsole PlayStation i gracze nie mogą marzyć o wersji na PC. Przypomniano o wiadomościach z 2017 i 2020 roku:

„Nigdy nie pojawi się na Xbox lub PC. Jest to stały exclusive PS4 firmy Sony Interactive Entertainment”.

„Jest dostępny wyłącznie na PlayStation, więc nie pojawi się na PC. Możesz jednak grać na PC z PSNow i kontrolerem PS4 do 7 lipca!”

Zgodnie z założeniami japońskiego przedsiębiorstwa możemy liczyć na więcej premier produkcji na PC. Następne miesiące powinny przynieść kolejne ogłoszenia.

Źródło: PlayStation

Komentarze (339)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper