Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.08.2014 13:23
Remaster Resident Evil potwierdzony!
3757V

Remaster Resident Evil potwierdzony!

Do wczoraj plotka, w którą mało kto wierzyć, a dzisiaj już oficjalnie zapowiedziana produkcja. „Odrodzony” Resident Evil zadebiutuje na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One, Xboksie 360 oraz komputerach osobistych! 

Gra zadebiutuje na początku przyszłego roku w dystrybucji cyfrowej i jak zapowiedzieli twórcy – tytuł zadziała w 1080p (PlayStation 4, Xbox One, PC), 30 klatkach na sekundę, a dźwięk usłyszymy w standardzie 5.1.

W tym przypadku dostaniemy „remaster remake'u”, ponieważ autorzy przygotowują to dzieło na podstawie Resident Evil (2002), czyli wersji na konsolę Nintendo.

Co ciekawe twórcy stawiają na klasyczne oraz alternatywnym podejście do produkcji, wybierzemy pomiędzy:

  • Klasycznym formatem obrazu 4:3 a panoramicznym 16:9.
  • Klasycznym sterowaniem oraz alternatywnym.

Tak sprawę komentuje przedstawiciel Capcomu: 

„System sterowania pozostanie w wydaniu klasycznym dla fanów oryginału, ale istnieje również alternatywny, gdzie postać porusza się za pomocą analogów, wykorzystując tym samym standardy obecnej generacji. Zarówno system sterowania i opcje wyświetlenia można przełączyć w każdym momencie rozgrywki."

Zainteresowani? Jestem pewien, że tak – dlatego wpadajcie do galerii i oglądajcie kilka screenów oraz pierwsze porównania.

Tagi: