Johnny Depp wygrał batalię sądową z Amber Heard. Ława przysięgłych przedstawiła werdykt po 3 dniach obrad

Filmy/seriale
7401V
Johnny Depp wygrał batalię sądową z Amber Heard
Wojciech Gruszczyk | 01.06.2022, 21:46

Johnny Depp wygrał proces o zniesławienie przeciwko Amber Heard. Aktor znany z „Piratów z Karaibów” otrzyma mniejsze odszkodowanie niż pierwotnie oczekiwał, jednak nawet w tej sytuacji gwiazda „Aquamana” musi zapłacić 15 mln dolarów.

Po trzech dniach obrad, siedmioosobowy skład sędziowski wydał werdykt w sprawie Johnny Depp - Amber Heard. Gwiazda „Aquamana” została oskarżona o zniesławienie swojego byłego męża w artykule opublikowanym pod koniec 2018 roku w Washington Post – Heard dzięki tej sprawie została „publiczną twarzą przemocy domowej”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Depp domagał się 50 milionów dolarów odszkodowania, ale ława przysięgłych przyznała mu 15 milionów dolarów. Trzeba jednak zaznaczyć, że kontr pozew wygrała aktorka, która ma otrzymać 2 mln odszkodowania.

We wspomnianym artykule nigdy nie padło nazwisko Depp, jednak wszyscy doskonale wiedzieli, o kim opowiadała Heard. Aktor podkreślił podczas procesu, że przez działania byłej żony stracił role w wielu produkcjach, a jego kariera dosłownie się zawaliła – Johnny Depp  stracił gigantyczną wypłatę za „Piratów z Karaibów 6” oraz został usunięty z serii „Fantastyczne zwierzęta”. 

Aktualnie nie wiadomo, czy Heard zamierza odwołać się od wyroku lub szukać innych form zadośćuczynienia.

Źródło: Deadline

Komentarze (149)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper