Obi-Wan Kenobi zadebiutował na Disney+. Serial otrzymał polski dubbing i napisy

Filmy/seriale
2582V
Obi-Wan Kenobi o Star Wars
Iza Łęcka | 27.05.2022, 08:59

Disney rozszerza katalog klimatycznych produkcji bazujących na najbardziej znanych uniwersach – dzisiaj na platformie Disney+ widzowie mogą sprawdzić pierwsze odcinki przygód jednego z najbardziej znanych Jedi.

Korporacja Myszki Miki od kilku miesięcy rozszerza zakres swojej działalności o kolejne kraje. Polacy już 14 czerwca będą mogli sprawdzić rozbudowaną ofertę serwisu, w której znajdą się propozycje sięgające do najpopularniejszych IP korporacji – niewątpliwie do nich należy zaliczyć serial „Obi-Wan Kenobi”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Najnowsza produkcja opracowana w reżyserii Deborah Chow została nieco wcześniej udostępniona na platformie Disney+, co zostało potwierdzone przy okazji wczorajszego Star Wars Celebrations. Okazuje się, że „Obi-Wan Kenobi” otrzymał nie tylko polskie napisy, ale również dubbing – co w obliczu zbliżającej się premiery usługi w Polsce nie powinno stanowić zbyt dużego zaskoczenia. W trakcie seansu będziemy mogli usłyszeć między innymi Tomasza Kota, Lenę Krawczyk, Wojciecha Wysockiego, Annę Terpiłowską, Karolinę Kalinę-Bulcewicz oraz Andrzeja Mastelarza.

Akcja sześcioodcinkowego serialu przedstawia losy Jedi 10 lat po wydarzeniach z „Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów”, kiedy grany przez Ewana McGregora Obi-Wan przebywa na wygnaniu na Tatooine i jest ścigany przez Revę Sevandera (w tej roli Moses Ingram). Na ekranie wystąpią także Hayden Christensen, Joel Edgerton, Bonnie Piesse, Rupert Friend, Indira Varma oraz Sung Kang.

Uniwersum Star Wars już niebawem doczeka się kolejnych seriali. Oprócz 3. sezonu „The Mandalorian”, na Disney+ zadebiutują „Star Wars Andor”, „Star Wars: Skeleton Crew” oraz „Star Wars Ahsoka”.

Źródło: Twitter: radziokoch

Komentarze (54)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper