Xbox Cloud Gaming cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Microsoft potwierdza świetny wynik

News
1049V
Xbox Game Pass zmierza na telewizory. Xbox Series X napędza już cały Xbox Cloud Gaming
Wojciech Gruszczyk | 25.05, 17:08

Microsoft systematycznie rozbudowuje ofertę Xbox Cloud Gaming, więc kolejni gracze sprawdzają potencjał chmury amerykańskiej korporacji. Satya Nadella, dyrektor generalny korporacji z Redmond potwierdził, że Cloud Gaming cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Microsoft niedawno uruchomił Fortnite w chmurze i teraz każdy gracz może bez jakichkolwiek opłat włączać produkcję Epic Games w przeglądarkach lub różnych smartfonach. Tytuł działa przez Xbox Cloud Gaming, więc nawet nie musimy pobierać gry, by rozpocząć strzelanie.

Satya Nadella pojawił się na Build, dorocznej konferencji deweloperów Microsoftu i podczas wydarzenia szef Microsoftu potwierdził, że w Xbox Cloud Gaming gra już ponad 10 milionów graczy.

Jest to naprawdę dobry wynik, ponieważ chmura wciąż nie działa na całym świecie i nie każdy posiada odpowiednie połączenie sieciowe, by móc cieszyć się rozgrywką w Xbox Cloud Gaming bez opóźnień.

Mimo to Xbox Cloud Gaming rośnie z miesiąca na miesiąc, co na pewno cieszy Phila Spencera, który bardzo liczy, że chmura zapewni dostęp do grania graczom z różnych zakątków globu.

A Wy mieliście już okazję sprawdzić Xbox Cloud Gaming?

Źródło: xda-developers

Komentarze (52)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper