Gry z PS1 na PS5 i PS4 z różnymi opcjami oraz filtrami. Zobaczcie różnice w grafice i gameplay

News
4149V
PlayStation Classics Abe porównanie
Iza Łęcka | 23.05, 12:27

Pojawiają się kolejne materiały pokazujące powracające produkcje. Co ciekawe, Oddworld: Abe’s Oddysee jest jedną z pozycji, która otrzyma dwa specjalne tryby wyświetlenia obrazu – filtry minimalnie wpłyną na jakość obrazu. Przedstawione zdjęcia prezentują różnice.

Sony zrobiło swoim klientom niemałą niespodziankę, zapowiadając PlayStation Plus Premium, dzięki któremu na rynek powróci wiele klasyków. Za sprawą zastosowanego emulatora tytuły otrzymają ulepszenia o większym, bądź mniejszym zasięgu, które powinny pozytywnie wpłynąć na doświadczenie graczy.

We wcześniejszej wiadomości udostępnionej na portalu mogliśmy sprawdzić materiały z Ridge Racer 2 (PSP) oraz Worms World Party (PS1), natomiast obecnie mamy okazję zerknąć, jak prezentuje się Oddworld: Abe’s Oddysee – w tym wypadku prześledzimy ujęcie z rozgrywki w trzech wersjach.

Inżynierowie Sony pozwolą ograć produkcje w znanej wersji, ale dopuszczają także zmianę skalowania obrazu (4:3, 16:9, rozciągnięty obraz) lub uruchomienia jednego z filtrów: Default, Retro Classic (CTR) i Modern. Dopiero przybliżając zdjęcia (wystarczy kliknąć), możemy dostrzec pojawiające się różnice.

Oczywiście w przypadku tytułów liczących tyle lat nie powinniśmy oczekiwać nieprawdopodobnych zmian przypominających remastery – drobne modyfikacje mogą jednak korzystniej wpłynąć na odbiór starszych produkcji.

Gra bez filtra:

Abe - filtry - PlayStation - 1

Gra z filtrem CTR:

Abe - filtry - PlayStation - 2

Gra z nowoczesnym filtrem:

Abe - filtry - PlayStation - 3

Gameplay z Oddworld: Abe’s Oddysee pokazuje włączony tytuł na PS5 - na materiale zobaczycie różne tryby oraz specjalne menu emulacji. Warto wspomnieć, że aktualnie przygoda sympatycznego Abe'a nie posiada trofeów. Tym samym możemy przypuszczać, że tylko wybrane, starsze tytuły otrzymają tę opcję. W zeszłym tygodniu Bend Studio informowało, że podczas ogrywania Syphon Filter zdobędziemy pucharki.

Źródło: PushSquare

Komentarze (67)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper