Daredevil powróci. Charlie Cox ponownie wcieli się w Matta Murdocka

Filmy i seriale
838V
DareDevil
Iza Łęcka | 20.05, 09:53

Po latach inicjatyw i apelów społeczności, Disney może w końcu usatysfakcjonować widzów. Wytwórnia powoli przystępuje do prac nad nowym serialem z serii „Daredevil”. Biorąc pod uwagę wcześniejszy angaż postaci do projektów z Marvel Cinematic Universe, możemy oczekiwać historii w niebanalny sposób połączonej z kinowym uniwersum.

3. sezony „Daredevila” pierwotnie trafiły na platformę Netflix, jednakże nie od dzisiaj wiadomo, że włodarze korporacji Myszki Miki nie zamierzają dłużej udzielać licencji na swoich bohaterów, dlatego też od 2018 roku nie możemy liczyć na nowe epizody skupiające się na losach zamaskowanego superbohatera. Wcześniej opracowane historie zostały dodane do biblioteki Disney+.

Widzowie jednak domagali się powrotu Charliego Coxa w nowych odcinkach, co poniekąd było teasowane przez włodarzy Marvela – pod koniec zeszłego roku o powrocie wspomniał Kevin Feige, natomiast dwa miesiące temu mogliśmy natrafić na doniesienia dotyczące kolejnego projektu osadzonego w Hell's Kitchen. Redakcja Variety dotarła do wstępnych informacji na temat produkcji zrealizowanej na zlecenie platformy streamingowej Disneya. Za scenariusz mają odpowiadać Matt Corman i Chris Ord, którzy wcześniej współpracowali przy „Covert Affairs” oraz byli producentami wykonawczymi i showrunnerami „The Enemy Within”, „The Brave” oraz „Containment”.

Charlie Cox ponownie wcieli się w niewidomego adwokata Matta Murdocka. Na więcej szczegółów musimy zaczekać do momentu, gdy wytwórnia oficjalnie przedstawi serial. Zapowiada się jednak możliwe połączenie fabuły z innymi propozycjami spod szyldu Marvela – w końcu Daredevila (Charliego Coxa) oraz Kingpina (Vincenta D'Onofrio) mogliśmy już zobaczyć w innych widowiskach MCU.

Warto przypomnieć, że poprzednie historie zostały bardzo dobrze przyjęte przez recenzentów – 99% dziennikarzy polecało 1. sezon serialu, 80% drugą historię, natomiast 96% krytyków zachęcało do zobaczenia ostatnich odcinków. 

Źródło: Variety

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper