Xbox Series S zanotował lepszą sprzedaż od PS5 w Japonii. Gracze chętnie kupują konsolę Microsoftu

News
1507V
Xbox Series S z prezentacją 11 najładniejszych gier. Xbox Polska promuje sprzęt
Wojciech Gruszczyk | 19.05, 17:31

Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma? Sony nie radzi sobie z dostarczeniem oczekiwanej liczby egzemplarzy do Japonii, więc w zeszłym tygodniu w Kraju Kwitnącej Wiśni to Xbox Series S był chętniej kupowaną konsolą od PlayStation 5 i Xboksa Series X. 

Konsole Microsoftu nie radzą sobie w Japonii, ale Microsoft nie rezygnuje z tego rynku. Firma wciąż szuka odpowiednich specjalistów, którzy będą mogli zająć się dostarczaniem na Xboksy gier z Azji, a dodatkowo chętnie przygotowuje różne oferty dla klientów z między innymi Kraju Kwitnącej Wiśni.

W zeszłym tygodniu na terenie Japonii doszło do bardzo nietypowej sytuacji – gracze kupili 6225 sztuk Xboksów Series S i tylko 2693 egzemplarze PlayStation 5. Możemy mieć oczywiście pewność, że wynik jest związany z problemem dostarczenia na rynek przez Sony odpowiedniej liczby urządzeń, ale pierwszy raz od debiutów aktualnej generacji jesteśmy świadkami takiej sytuacji.

W zasadzie pierwszy raz od ośmiu lat (!) konsola Microsoftu osiągnęła lepszy wynik od sprzętu Sony w Japonii. Ostatni raz w 2014 roku (Xbox 360) Amerykanie osiągnęli większą sprzedaż od Japończyków. 

Aktualnie najchętniej kupowaną konsolą Microsoftu w Japonii jest Xbox 360 (1 616 128), a następnie pierwszy Xbox (472 992), Xbox Series X|S (142 024) i na końcu Xbox One (114 831).

„Sprzedaż sprzętu

Łączna sprzedaż Xboksów Series w Japonii to 200 tys. sztuk, szokująco w zeszłym tygodniu Xbox sprzedał więcej niż PlayStation 5 w Japonii, ponieważ platforma [Sony] ma najgorszy tydzień.

Nintendo Switch wyprzedza w Japonii Nintendo 3DS, obecnie jest to trzecia najlepiej sprzedająca się konsola w tym kraju”.

Źródło: VGC

Komentarze (128)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper