Squid Game 2 z bardzo odległą datą premiery. Nie liczcie na szybki powrót hitu

Filmy i seriale
721V
Squid Game (2021) – recenzja serialu [Netflix]. Zabójczo wciągająca zabawa
Wojciech Gruszczyk | 18.05, 20:08

„Squid Game” okazało się gigantycznym sukcesem platformy Netflix. Serial cieszył się wielką popularnością, pojawiło się wiele projektów naśladujących konkurencje z produkcji i choć trwają prace nad kontynuacją, to nie możemy liczyć na szybką premierę.

W listopadzie 2021 roku potwierdzono prace nad 2. sezonem „Squid Game”, a po kilku tygodniach twórca nie ukrywał, że może stworzyć nawet całą serię. Nie oznacza to jednak, że Hwang Dong-hyuk rzucił wszystko i skupia się wyłącznie nad tym projektem – po pół roku od pierwszej zapowiedzi reżyser i scenarzysta nadal pracuje nad scenariuszem do nowych odcinków.

Hwang Dong-hyuk potwierdził, że „ma tylko około trzech stron pomysłów, które planuje przekształcić w scenariusz”, a przez różne konkurencje „ludzkość zostanie ponownie poddana próbie”, jednak nie oznacza to, że możemy liczyć na szybką premierę.

„Squid Game 2” zadebiutuje najwcześniej pod koniec 2023 roku lub dopiero na początku 2024 roku.

Jest to naprawdę fatalna wiadomość dla platformy Netflix, ponieważ „Squid Game 2” na pewno podbiłby zainteresowanie SVOD, które właśnie teraz potrzebuje wielkich hitów, by przekonać do swojej oferty niezdecydowanych.

Sprawdźcie naszą recenzję „Squid Game”.

Źródło: hollywoodreporter

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper