Silent Hill 2 Remake od Bloober Team? Szef studia: „nie może nic powiedzieć”

News
1223V
Bloober Team Silent Hill
Wojciech Gruszczyk | 17.05, 18:55

Piotr Babieno został zapytany o ostatnie doniesienia dotyczące pracy Bloober Team nad Silent Hill 2 Remake. Szef studia nie może potwierdzić projektu, ale można odnieść wrażenie, że przedstawiciel rodzimego studia szykuje się do wielkiego ogłoszenia.

Od początku tygodnia pojawiają się plotki łączące Bloober Team z marką Silent Hill. Polacy według dwóch źródeł mają pracować nad Silent Hill 2 Remake, jednak wciąż nie otrzymaliśmy konkretnego potwierdzenia produkcji.

Redakcja IGN pojawiła się na konferencji Digital Dragons, gdzie znajdował się Piotr Babieno – szef Bloober Team został zapytany wprost, czy jego zespół pracuje nad odświeżeniem legendarnego horroru?

„Nie możemy komentować niczego, co robimy, ponieważ oczywiście cenimy sobie relacje z naszymi partnerami. Więc nie możemy nic powiedzieć. Ogłosimy nasze przyszłe projekty tak szybko, jak tylko będziemy mogli. Wtedy będziecie wiedzieć znacznie więcej”.

I pewnie nie byłoby w tej sytuacji żadnej rewelacji, ale Piotr Babieno kończąc wypowiedź zaśmiał się i dodał: „oficjalnie”.

Szef Bloober Team chce wyraźnie coś powiedzieć fanom, którzy czekają na konkretne ogłoszenia od rodzimego studia i są w zasadzie dwa wyjścia – sprawy zaszły zbyt daleko, więc Babieno pokusił się na taki teaser albo po prostu CEO dobrze bawi się obserwując wszystkie plotki.

Piotr Babieno podczas rozmowy podkreślił jeszcze, że jego zespół rozwijając gry na licencji zawsze chce się upewnić, że otrzyma pełną swobodę twórczą – tak było z Blair Witch. Jeśli więc faktycznie Polacy rozwijają Silent Hilla to będzie to „tytuł Bloober Team”.

„Powiedziałbym, że ciężko jest pracować z kimś, kto jest właścicielem IP, nad którym się pracuje, ale zawsze rozmawiamy z tymi licencjodawcami, [mówiąc] „Chłopaki, chcielibyśmy użyć waszej licencji, ale chcemy opowiedzieć naszą własną historię”. Jeśli nie będziemy mogli opowiedzieć własnej historii, jeśli nie będziemy mieli swobody twórczej, to nie ma sensu, bo Bloober Team nie zrobi świetnej gry. Jeśli jesteś w więzieniu, nie będziesz mógł latać. Dlatego staramy się tworzyć tylko te tytuły, w których czujemy, że 'OK, to będzie gra Bloober Team, a nie kogoś innego'. Więc nawet jeśli chodzi o projekt, o którym nie możemy mówić, to i tak będzie to tytuł Bloober Team”

Bloober Team potwierdziło, że pracuje nad 3 projektami – grą z Konami, nowe IP z Private Division oraz pozycją w pre-produkcji.

Źródło: IGN

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper