Red Dead Redemption Remake i RDR 2 next-gen to nowe projekty Rockstar? Chris Klippel wspomina o grach

Gry (plotka)
2206V
Remaster Red Dead Redemption potrzebny od zaraz
Wojciech Gruszczyk | 16.05.2022, 19:57

Jeden z najbardziej szanowanych dziennikarzy i zarazem informator związany z grami Rockstar potwierdził krążące plotki. Red Dead Redemption Remake i next-genowy Red Dead Redemption 2 mają powstawać w Rockstar.

Już w weekend pojawiły się plotki, według których Rockstar pracuje nad nowym wydaniem Red Dead Redemption 2. Zapowiedź gry na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S nie będzie raczej dużym zaskoczeniem – jak wiadomo GTA 5 trafiło już na trzecią generację.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na potwierdzenie produkcji musimy zaczekać, ale Chris Klippel zareagował na doniesienia i twórca Rockstar Mag również słyszał o projekcie. Dziennikarz otrzymał informację nie tylko o next-genowym RDR 2, ale również o Red Dead Redemption Remake.

„Odpowiadając na kilka prywatnych wiadomości za jednym razem: tak, jak udało mi się potwierdzić pod koniec 2020 roku, prace nad next-genowym portem #RDR2 rzeczywiście trwają od kilku miesięcy w Rockstar. Z projektem remastera/remake'u pierwszego RDR”

„Port RDR2 miał być zapowiedziany dużo wcześniej. Ogłoszenie zostało wyraźnie przesunięte z powodu remasteru/remake'u RDR. Nie wiem nic więcej na ten temat, poza tym, że projekt jest nadal realizowany i nie będzie nosił nazwy "Outlaws Collection".”

Jak wiadomo Rockstar ma doświadczenie w opracowaniu odświeżeń, a stworzenie nowej wersji Red Dead Redemption 2 może zapewnić IP odpowiedniego rozgłosu, by gracze chcieli zapoznać się z Red Dead Redemption Remake – choć mam wrażenie, że obie gry będą się dobrze uzupełniać.

Na konkretną zapowiedź musimy zaczekać, jednak wiele na to wskazuje, że w przyszłości Rockstar będzie miało jeszcze 2 zapowiedzi. W sumie ciekawe, czy gry trafią na rynek przed Grand Theft Auto 6... Nie będę specjalnie zaskoczony, gdy RDR 2 i RDR Remake zadebiutują w pierwszej kolejności.

Źródło: Chris Klippel

Komentarze (74)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper