Portal Demake działa na Nintendo 64. Imponujący projekt fana wyciskającego siódme poty ze starej konsoli

News
668V
Portal 64
Bartosz Dawidowski | 16.05, 13:19

Powstaje koleiny ciekawy demake, czyli projekt przenoszący kultową, współczesną grę na stary sprzęt do grania. Tym razem chodzi o Portal i Nintendo 64, konsolę wprowadzoną na rynek w 1996 r.

James Lambert pracuje nad demake’iem kultowej już gry Portal. Projekt jest o tyle ciekawy, że to nie tylko animacja, ale pełnoprawne, interaktywne dzieło, które już jest udostępniane (w wersji roboczej) przez twórcę (pliki można pobrać w tym miejscu). Projekt można odpalić na emulatorze N64.

Trzeba powiedzieć, że jak na możliwości sprzętowe N64, Portal Demake wygląda już teraz bardzo przyzwoicie. Postępy w pracach nad dziełem Jamesa Lamberta można śledzić na jego kanale YouTube. Kilka miesięcy temu autor przedstawił swoje inne, bardzo ciekawe pod względem graficznym przedsięwzięcie. Programista zdołał wykonać na N64 demo techniczne z cieniami generowanymi w czasie rzeczywistym i z przyzwoitym frameratem, co wcześniej wydawało się niemożliwe do wykonania.

Wydany w 2007 r. Portal uznawany jest za jedną z najlepszych gier w historii. Tytuł stworzony przez Valve zgarniał oceny na średnim poziomie 9/10. Ogromnym sukcesem okazał się też Portal 2 z 2011 roku, który otrzymał jeszcze wyższe noty (9,5/10).

Źródło: orionpax.in https://www.dsogaming.com/videotrailer-news/here-is-a-portal-nintendo-64-demake-that-runs-on-real-hardware/

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper