Świat według Bundych powraca w zaskakującej formie. Znamy pierwsze szczegóły

Filmy i seriale
21839V
Świat według Bundych
Wojciech Gruszczyk | 13.05, 20:12

Kultowy serial komediowy „Świat według Bundych” powróci, jednak nie w aktorskiej (oczekiwanej wersji). Twórcy zdecydowali się na opracowanie animacji, co może zmniejszyć zainteresowanie historią, ale okazuje się, że nad projektem czuwają gwiazdy oryginalnej serii.

„Świat według Bundych” to serial przedstawiający losy chicagowskiej rodziny, która w bardzo nietypowy sposób podchodziła do życia. Powstało 259 odcinków (+ 2 specjalne), a cała seria została podzielona na 11 sezonów. Serial powstawał dla amerykańskiej telewizji FOX w latach 1987–1997.

 Teraz redakcja Deadline potwierdza, że powstaje animowany „Świat według Bundych” i Katey Sagal (Margaret „Peggy” Bundy), Ed O'Neill (Al Bundy), Christina Applegate (Kelly Bundy) oraz David Faustino (Bud Bundy) są zaangażowani w projekt. Serial jest prezentowany sieciom oraz platformą SVOD i „cieszy się dużym zainteresowaniem”.

Alex Carter (producent wykonawczy „Family Guy”) pisze scenariusz do produkcji i zostanie dodatkowo showrunnerem.

Aktualnie nie wiadomo, kto zajmie się finansowaniem projektu, ale animacja dla dorosłych może zostać dobrze przyjęta przez widzów, ponieważ w dzisiejszych czasach aktorski „Świat według Bundych” mógłby mieć problemy z prezentacją niektórych wątków, które mogą zostać wybaczone produkcji animowanej.

Deadline wspomina, że opowieść może trafić na FOX, Hulu lub Peacock, a nawet przypomina, że Sony Pictures Television, które jest właścicielem i dystrybutorem oryginalnego serialu, pracowało nad animowanym projektem od ponad roku i choć zdążyło podpisać umowy z aktorami, to jednak następnie zrezygnowało z projektu.

Sytuacja jest ciekawa, ponieważ plotki o powrocie „Świata według Bundych” pojawiają się od dawna – sześć lat temu David Faustino przedstawił Sony pomysł na opracowanie spin-offu, w którym Bud miałby powrócić do starego domu z byłą żoną i najlepszym przyjacielem, gdy Al i Peg mieszkają w Vegas po wygranej na loterii. Produkcja zatytułowana „Bud” była podobno bliska realizacji, jednak nie została stworzona przez sprzeciw syna drugiego współtwórcy.

Źródło: deadline

Komentarze (64)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych