Nintendo Switch 2 w końcu nadejdzie? NVIDIA pracuje nad „next-genowymi” narzędziami dla konsoli

Plotka
2686V
Joy-Con
Wojciech Gruszczyk | 13.05, 18:57

NVIDIA i Nintendo wspólnie opracowały Nintendo Switcha i podobno producent kart graficznych z serii GeForce RTX ma rozwijać kolejną platformę Japończyków. Firma poszukuje teraz specjalistów, którzy zajmą się opracowaniem nowej platformy.

1 marca pojawił się intrygujący przeciek dotyczący nowego Nintendo Switcha. Firma NVIDIA mierzyła się w tym czasie z konsekwencjami dużego przecieku i wśród wykradzionych plików pojawiła się wzmianka o „nvm2” – co ze względu na nazwę API od Nintendo Switcha („nvm”) sugerowało prace nad Nintendo Switchem 2.

Od tego czasu nie otrzymaliśmy dodatkowych szczegółów dotyczących sprzętu, ale korporacja poszukuje pracowników, którzy mogą rozwijać technologię dla nowego Nintendo Switcha.

„NVIDIA POSZUKUJE INŻYNIERA OPROGRAMOWANIA O WYSOKICH UMIEJĘTNOŚCIACH TECHNICZNYCH, KREATYWNEGO I PRAKTYCZNEGO, KTÓRY BĘDZIE PIONIEREM NASTĘPNEJ GENERACJI NARZĘDZI DO TWORZENIA GRAFIKI DLA KONSOL DO GIER. BĘDZIESZ WSPÓŁPRACOWAŁ Z ZESPOŁEM ZAJMUJĄCYM SIĘ NARZĘDZIAMI GRAFICZNYMI W CELU STWORZENIA NARZĘDZI, KTÓRE POZWOLĄ DEWELOPEROM NA CAŁYM ŚWIECIE WYKORZYSTAĆ PEŁNĄ MOC PROCESORÓW GRAFICZNYCH NVIDIA”.

Producent poszukuje specjalistów, którzy stworzą odpowiednie narzędzia – za ich pomocą deweloperzy będą rozwijać gry nowej generacji.

Trzeba na pewno zaznaczyć, że NVIDIA nie współpracuje z Sony oraz Microsoftem, ponieważ PlayStation 5 i Xboksy Series X|S wykorzystują technologię AMD. Producent kart graficznych GeForce RTX najwidoczniej rozwija nowy sprzęt oraz narzędzia dla platformy, co sugeruje nadejście nowego Nintendo Switcha.

Na potwierdzenie jakichkolwiek szczegółów musimy zaczekać, ale ostatnio szef Nintendo wspominał o problemach dostarczenia na rynku następcy Nintendo Switcha.

Nintendo Switch 2 - NVIDIA - narzędzia

Źródło: tech4gamers

Komentarze (87)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych