Nowy Nintendo Switch w przecieku firmy NVIDIA? Gracze są przekonani, że znaleźli wzmiankę o sprzęcie

Plotka
2150V
Nintendo Switch OLED
Wojciech Gruszczyk | 01.03, 20:52

Cyberatak na serwery firmy NVIDIA mógł wywołać wielkie problemy, na które korporacja nie była gotowa. Według niektórych graczy, wśród wykradzionych plików pojawiła się wzmianka na temat nowej wersji Nintendo Switcha.

W ostatnich tygodniach nie pojawiały się przecieki dotyczące następcy Nintendo Switcha, ale dość niespodziewanie w wykradzionych plikach firmy NVIDIA pojawiła się wzmianka o „nvn2” i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że API aktualnie wydanego Nintendo Switcha ma skróconą nazwę „nvn”.

Nowa propozycja rzekomo bazuje na architekturze Ampere z obsługą ray tracingu oraz wsparciem DLSS 2.0, czyli z najważniejszymi funkcjami, które pojawiają się w najnowszych GPU od firmy NVIDIA.

„Wyciek kodu źródłowego NVIDIA DLSS tpu.me/dd3x”

Jest to na pewno ciekawe biorąc pod uwagę, że już wcześniej pojawiały się plotki, według których nowy Nintendo Switch ma korzystać z NVIDIA Ampere, jednak jak wiadomo – urządzenie wciąż nie zostało zapowiedziane.

Japończycy jednak nie muszą się śpieszyć, ponieważ Nintendo Switch sprzedaje się świetnie, a nadciągające premiery na pewno podbudują wyniki konsoli. W następnych tygodniach niemal systematycznie na hybrydową platformę będą trafiać nowe i zarazem ekskluzywne gry.

Źródło: Resetera

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych