Dying Light 2 – fabularny dodatek „pozytywnie zaskoczy graczy”. Techland szykuje tryby dla fanów multiplayera

Gry
1228V
Dying Light 2 - Lawan
Wojciech Gruszczyk | 02.05.2022, 16:24

Techland wciąż nie ujawnił szczegółów dotyczących pierwszego, dużego dodatku do Dying Light 2, ale możemy mieć pewność, że prace nad rozszerzeniem trwają. W sprawie nowej historii wypowiedział się Tymon Smektała, który wierzy, że fani będą zadowoleni.

Techland jeszcze przed premierą Dying Light 2 potwierdził wielki rozwój gry. Studio chce przez 5 najbliższych lat pracować nad nową zawartością do produkcji i deweloperzy chcą zapewnić fabularne dodatki.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tymon Smektała, główny projektant Dying Light 2, podczas rozmowy z dziennikarzem wccftech potwierdził, że gracze nie muszą ukończyć historii, by zapoznać się z nową opowieścią, ponieważ akcja rozgrywa się „równolegle do głównej historii”.

„Jego fabuła koncentruje się wokół konkretnego miejsca poza granicami miasta Villedor. Ale oczywiście, trzeba będzie dokonać pewnych wyborów. Można ją rozpocząć zaraz po tym, jak Aiden przybędzie do miasta. Ponieważ jest to pierwszy dodatek, nie chcieliśmy zmuszać graczy do ukończenia gry, zanim będą mogli się z nią dobrze bawić”.

Deweloperzy nie zamierzają zmuszać fanów do poznania całej opowieści, więc zainteresowani będą mogli na początku swobodnie poznać rozszerzenie, a dopiero później dokończą główny wątek.

Przedstawiciel Techlandu potwierdził również, że przyglądał się teoriom fanów dotyczących dodatku, ale społeczności nie udało się zgadnąć, jaką przygodę przedstawi rozszerzenie.

„Przejrzałem niektóre spekulacje naszej społeczności w sieci, ale nie widziałem, żeby któraś z tych teorii miała rację bytu. Mam więc nadzieję, że pozytywnie zaskoczymy ludzi tym DLC”.

Polskie studio nie zapomina również o graczach, którzy chcą spędzać czas ze znajomymi w świecie Dying Light 2. Deweloperzy w „tym i przyszłym roku” zapewnią także aktualizacje, które będą „skupione na doświadczeniu online”. Zespół zdaje sobie sprawę, że może „wiele zrobić z multiplayerem Dying Light” – gracze mogą liczyć na dodanie nowych mechanik oraz różnych zabawnych trybów.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Dying Light 2 Stay Human.

Źródło: Gamesradar

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper