Powrót PS5 do brytyjskich sklepów winduje sprzedaż Gran Turismo 7. Sukces kolejnego exclusiva Nintendo

Gry
1289V
Gran Turismo 7
Bartosz Dawidowski | 02.05.2022, 11:19

Nintendo martwią niedobory komponentów elektronicznych, które doprowadzą do obniżenia sprzedaży konsol japońskiej firmy w 2022 roku. Korporacja nie ma jednak na co narzekać na polu software’owym.

Sprzedaż gier wydawanych na Switch jest rewelacyjna. Debiut najświeższego exclusiva na Switch, to kolejne zwycięstwo japońskiej firmy. Okazuje się, że wydane przed weekendem Nintendo Switch Sports nie dało szans konkurencji na rynku brytyjskim. To właśnie ten exclusive stał się najlepiej sprzedającą się produkcją ostatniego tygodnia w UK, w kategorii fizycznych wydań gier. To znacznie lepszy rezultat od Wii Sports Club (Wii U), które nie zdołało przebić się w 2014 roku do Top 10.

Dalsza część tekstu pod wideo

Okazuje się, że Nintendo Switch Sports sprzedało się w premierowym nakładzie w nakładzie dwukrotnie wyższym od Mario Party Superstars, sześciokrotnie większym od Ring Fit Adventure i ośmiokrotnie większym od pierwszego tygodnia Just Dance 2022 na rynku. W związku z sukcesem Switch Sports, LEGO: Saga Skywalkerów musiało zadowolić się drugim miejscem w zestawieniu (spadek sprzedaży o 25%). Rzeczona produkcja Warner Bros. zajmowała pozycję lidera przez trzy wcześniejsze tygodnie.

Pojawienie się większych ilości PS5 w brytyjskich sklepach wyraźnie pomogło w sprzedaży takich tytułów jak Gran Turismo 7 (wzrost sprzedaży o 152% w porównaniu z rankingiem sprzed 2 tygodni) i Horizon Forbidden West (wzrost o 52%). O zwiększającym się zaopatrzeniu brytyjskich sklepów w PlayStation 5 donosił w ostatnich dniach m.in. Eurogamer. Niestety zapasy sprzętu wciąż wyprzedają się błyskawicznie – często dosłownie w kilka minut. 

Ranking sprzedaży gier na rynku brytyjskim (ostatni tydzień, wydania fizyczne):

  1. Nintendo Switch Sports
  2. Lego Star Wars: The Skywalker Saga
  3. Gran Turismo 7
  4. Horizon Forbidden West
  5. Pokémon Legends: Arceus
  6. Mario Kart 8: Deluxe
  7. Elden Ring
  8. Grand Theft Auto 5
  9. Kirby and the Forgotten Land
  10. Animal Crossing: New Horizons

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2022-05-01-nintendo-switch-sports-smashes-to-no-1-uk-boxed-charts

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper