TES 6 w pełnej produkcji? Bethesda ma rozwijać grę The Mandalorian i remastery serii Fallout oraz TES

Gry (plotka)
1401V
TES 6 logo
Wojciech Gruszczyk | 27.04.2022, 14:08

Bethesda podobno nie próżnuje i choć w listopadzie na rynku ma zadebiutować nowe IP opracowywane przez doświadczone studio, to według najnowszych plotek – rozpoczęła się już pełna produkcja TES 6. To jednak tylko jedna z ciekawych gier, które mają zostać wrzucone na rynek przez korporację przejętą przez Microsoft.

Bethesda zapowiedziała Starfielda oraz The Elder Scrolls VI na jednej imprezie, ale korporacja od razu zapowiedziała, że na początku wyruszymy do gwiazd, by dopiero później powrócić do uniwersum TES. Jeśli jednak wierzyć najnowszym przeciekom – TES 6 znajduje się już w pełnej produkcji.

Informacjami na temat gry oraz planów całego studia podzielił się SKULLZI, znany insider związany z Bethesdą. Informator podkreślił, że otrzymał konkrety od zaufanego źródła, a jednocześnie na jego wiadomość odpowiedział Shpeshal_Nick (współzałożyciel XboxEra), który potwierdził, że słyszał o niemal wszystkich szczegółach.

SKULLZI wspomniał, że TES 6 ma zostać umiejscowiony w Hammerfell, gra posiada system polityki, a „zdrady, małżeństwa i frakcje mają znaczenie” w całej produkcji. Gra ma znajdować się w „pełnym rozwoju” i choć nadal to początek produkcji (wczesna wersja), to jednak premiera ma odbyć się w 2025-2026 roku. Insider dodał także, że w tytule podobno nie znajdują się smoki i to jest jedyny szczegół, którego nie mógł potwierdzić Shpeshal_Nick.

SKULLZI potwierdził także inne projekty Bethesdy – Roundhouse ma rozwijać grę PvPvE, która „może zaskoczyć” graczy, a BGS Austin i Montreal tworzą tajemniczy „Spyteam”. Zenimax Online tworzy grę MMO w uniwersum „The Mandaloriana” i podobno trwają rozmowy nad rebootem Quake'a.

W dodatku inXile entertainment miało otrzymać możliwość opracowywania remasterów gier z serii Fallout oraz The Elder Scrolls.

Co ciekawe, Microsoft (Xbox) ma pomagać Bethesdzie, która rozwija wiele projektów – korporacja może zapewnić nawet strategię 4X w uniwersum The Elder Scrolls.

„Jeśli to pomoże, informacje o ES6 podane przez Skullziego zgadzają się prawie idealnie ze wszystkim, co mi o tym powiedziano. Z wyjątkiem smoka. O tym nie słyszałem.

Dostałem też właśnie teraz potwierdzenie na temat remasterów.

Dobrze widzieć, że inni też słyszą o Quake Reboot i Project Wyrmwood”.

Źródło: Shpeshal_Nick i SkullziTV - twitter

Komentarze (89)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper